Maltepe Belediyesi’nden 'kardeşlik eli'

 

İsbtanbul'un Maltepe Belediyesi, kardeş şehir ilan ettiği belediyelere kucak açtı

06.10.2015
Yazı Boyutu:  

Türkiye’nin değişik bölgelerinden 7 belediye ile kardeşlik protokolü imzalayan Maltepe Belediyesi, bu belediyelerin her fırsatta yardımına koşuyor.

Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Kentler arasında ekonomik, sosyal, kültürel, sanatsal ilişkileri geliştirme doğrultusunda imzalanan kardeşlik protokollerine önem veriyoruz. Uzanan eli geri çevirmeyiz” dedi.

Dünyanın değişik ülkelerinde bulunan şehirlerle kardeşlik protokolü imzalayan Maltepe Belediyesi, Türkiye’de de kardeş şehirlere kucak açıyor. Konya’nın Tuzlukçu, Sinop’un Gerze, Erzincan’ın Refahiye, Erzurum’un Çat, Tunceli’nin Nazimiye ve Pülümür, İstanbul’un Adalar Belediyesi ile aralarında kardeş belediye protokolü bulunduğunu söyleyen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Maltepe’nin tamamına ayrımsız hizmet götürüyoruz. Burada CHP, bir başka yerde başka bir parti kazanmıştır. Mevkidaşlarıma farklı bir gözle bakmıyorum. Onlar da hizmet üretiyorlar. Biz her zaman kardeş şehirlerimizin yanındayız. Her türlü yardımda bulunuyoruz. Kardeşlik elimizi uzatıyoruz” şeklinde konuştu.


TÜRKİYE’NİN İSTEDİĞİ TABLO

Kırşehir-Akçakent Belediyesi’nin AK Partili Başkanı Yılmaz Kılıç’ın kendilerine ‘Kardeş Kent’ olma isteğiyle geldiğini belirten Başkan Kılıç, “AK Partili bir belediyenin, CHP’li bir belediye ile ‘kardeşlik’ bağı kurması, toplumun görmek istediği tablodur. Türkiye’de bir ilke imza atacaktık ancak yoğun baskı altında kalan Başkan Yılmaz Kılıç, bu talebinden vazgeçmek zorunda kaldı” ifadelerini kullandı. Kendilerine uzanan elleri geri çevirmediklerini söyleyen Başkan Kılıç, “Dostlukların pekişmesi ya da kurulması için bayramları beklemek zorunda değiliz. Çok güzel bir örnek oluşturacaktık” dedi. 


Üye OlÜye Girişi