Maltepe'de 57 bin kişi kitapla buluştu

 

İstanbul'un Anadolu yakasında Maltepe Belediyesi’ne bağlı 4 kütüphane, 2015 yılında 57 bin Maltepeli tarafından ziyaret edildi

01.04.2016
Yazı Boyutu:  
Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yer alan ve Maltepe’nin eski belediye başkanlarından Senih Tongsir’in adının verildiği 278 metrekarelik kütüphane ile 145 metrekarelik Yalvaç Ural Çocuk Kütüphanesi, 110 metrekarelik Feyyaz Tüzüner Okuma Salonu ve 80 metrekarelik Küçükyalı Çınar Camii Halk Kütüphanesi ile ilçe halkına hizmet sunan Maltepe Belediyesi, 2015 yılında 57 bin Maltepeliyi kitapla buluşturdu.

Kütüphanelerde bulunan 42 bin 917 kitabı, ilçe sakinlerinin, öğrencilerin ve çocuklarla buluşturan belediye, sınava hazırlanan öğrenciler için de özel çalışma alanları kurdu.    

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç “İlçemize 4 kütüphane ile hizmet veriyoruz. Okuma hakkına saygı duyarak, herkesin okumasını ve kitaplara ulaşmasını sağlıyoruz. Özellikle Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ne gelen çocuklarımızı, oyun alanlarıyla birlikte kütüphanemize yönlendirerek, erken yaşta okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlıyoruz. Yine okuma günleri ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek, kütüphanecilik alanında çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

Üye OlÜye Girişi