Maltepeli kadınlara geri dönüşüm eğitimi

 

İstanbul'un Anadolu yakasındaki Maltepe Belediyesi'nde, “Atık Yönetimi ve Hijyen Eğitimi”ne kadınlar büyük ilgi gösterdi.

17.05.2017
Yazı Boyutu:  

İstanbul Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki kadınlara yönelik, “Atık Yönetimi ve Hijyen Eğitimi” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


Belediyenin Küçükyalı Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Canan Aslan, evsel atıkların toplama merkezlerine gönderilmeden önce ayrıştırılarak geri dönüşüme konulmasının ülke ekonomisine katkı sağladığına dikkat çekti.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgilendirme yapan Aslan, vatandaştan gelen talepler doğrultusunda her hafta salı günü elektronik atıkların ev adreslerinden alındığını, atık pillerin toplandığını söyledi.

Veteriner İşleri Müdürü Dr. Fevzi Karaağaç ise katılımcılara gıdaları satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, gıdaların bozulma nedenleri, gıda kaynaklı hastalıklar, bulaşma yolları, kişisel hijyen kuralları ve mutfaktaki hijyen kurallarına yönelik bilgi verdi. 

Kısa film ve slayt gösterisine de yer verilen eğitimde, katılımcıların soruları yanıtlanarak istek ve önerileri alındı.

(Bülent Ergun/ Maltepe-Basın)
Üye OlÜye Girişi