Manisa Akhisar'da 5,4 büyüklüğünde deprem

 

Manisa'nın Akhisar ilçesinde bu gece saat 22.22 sıralarında 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İstanbul'da bile hissedilen 5,4 büyüklüğündeki depremin ardından 4,4 ve 3,7 büyüklüğünde 2 deprem daha meydana geldi.

22.01.2020
Yazı Boyutu:  
Manisa'nın  yanısıra İzmir, Balıkesir, Bursa ve İstanbul'da da depremin AFAD'ın açıklamasına göre şiddeti 5.4 olan depremin merkez üssünün Manisa Akhisar ilçesi olduğu belirtildi. 

Manisa ve civar ilçelerde ve köylerinde bazı konutlarda hasara yol açan depremde henüz can kaybı olup olmadığı  belli değil. Manjsa Valisi "Henüz yaralı ve can kaybı ile ilgili ulaşan bir bilgi yok" dedi.


AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yaptığı açıklamada, "Şu anda şehir merkezinde çok ciddi bir sıkıntı yok. Musalar Köyü'ne ulaşmaya çalışıyoruz. Halkımız sokakta. Yıkılan bir bina haberi yok" dedi.

4.4 BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR DEPREM DAHA MEYDANA GELDİ

Öte yandan, Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde 22.25'te 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Deprem İzmir ve İstanbul'da hissedildi.3 DEPREM DAHA MEYDANA GELMİŞTİ

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde bugün akşam saatlerinde 4.1 büyüklüğündeki deprem, meydana gelmişti. Ayrıca aynı bölgede saat 16.18'de 3.2 ve 16.49'da ise 3.3 büyüklüğünde depremler meydana geldi. (Kazete Haber Merkezi/ Ajanslar)


Üye OlÜye Girişi