Manisa'da gazeteciler Mesir için yarışacak

 

Manisa Büyükşehir belediyesi, ilk kez ‘Manisa ve Mesir' konulu basın teşvik yarışması düzenledi

18.04.2016
Yazı Boyutu:  
476'ncı Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali'nde bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan ‘Manisa ve Mesir' konulu basın teşvik yarışmasının tanıtımı  geçtiğimiz günlerde Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği'nde düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu. Haber, fotoğraf ve röportaj kategorilerinde yapılacak yarışmaya, Manisa'da görev yapan gazetecilerle Manisa dışında merkezleri olan gazetelerin Manisa büro temsilcileri ve çalışanları katılabilecekler.

Toplantıda Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Yaşar Coşkun, Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç, Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Hesna Dayıoğlu ve Güngör Çalışır yer aldı.

Ortaya güzel eserler çıkacaktır

Yarışma ile ilgili açıklamalar yapan Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Yaşar Coşkun, “Yarışmamızdaki hedefimiz; hem Manisa ve Mesir'i ön plana çıkartmak hem de sizlerin çalışma şartları içerisinde ne gibi zorluklarla mücadele ettiğinizin bilincinde birileri olarak, sizlerin motivasyonunuzu arttırmak, özendirmek, teşvik etmek ve yarışma heyecanı katmaktır. Bundan sonraki çalışmalarda da bunu inşallah devam ettireceğiz. Gittiğiniz herhangi bir haberde veya etkinlikte bu eserle bundan sonraki yarışmaya katılırım ümidiyle bu işin çıtasını yükselteceğinize inanıyoruz. Maddi olarak belki çok fazla önemi yok ama manevi yönden çok anlamlı bir takım ödüllerle desteklemek suretiyle sizlerin sevincine iştirak etmiş oluyoruz. Bunlar, bizim ve sizin bütünleşmesine de katkı sağlamış oluyor. Son derece güzel bir yarışma olmasını ümit ediyorum. Sizlerin motivasyonunun artmasına katkı sağlayabiliyorsak bizler de kendimizi son derece mutlu addedeceğiz. Umuyorum ki ortaya güzel eserler çıkacaktır. Manisa ve Mesir konusunu sizlerde bundan sonraki döneminizde yürüteceğiniz çalışmalarda daha dikkatli ve daha titiz ele alacağınıza inanıyorum. Bu şekilde Manisa ve Mesir'e katkı sağlayacağımıza inanıyorum. Umarım bu yarışma bundan sonraki yıllarda da devam eder ve geleneksel bir hal alır. Bu şekilde de Manisa'ya olan hizmetlerimizi birlikte el ele gönül birliği içerisinde sürdürmek nasip olur diye ümit ediyorum” diye konuştu.

Gazetecilerin katkısı çok büyük

Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık ise, 10 yıla aşkın süredir dernek başkanlığını yürüttüğünü belirterek, “Mesir'in bu günlere gelmesinde sizlerin katkısı gerçekten çok büyük. Böyle bir yarışmanın yapılması Mesir'in içine sizlerin katılması çok güzel bir etkinlik oldu. Bunu geleneksel hale getirip inşallah önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi düşünüyoruz. Onun için Manisa ve Mesir konulu yarışmayı çok önemsiyorum. Bu yarışmada çok güzel sonuçlar ortaya çıkacağını düşünüyorum. Şimdiden hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Cemiyet Başkanı Aytaç'tan meslektaşlarına davet

Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç da, “Bir ay önce Festival kapsamında böyle bir yarışma düzenlenmesi konusunda bir araya geldik. Sayın Yaşar Coşkun Hocamızın Ticaret Odası Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı yaptığı dönemde inanılmaz katkıları oldu. 31 Mart'a kadar da yazılacak haberlerde bu yarışmanın içerisine dahil olacak. Şunu açık ve net söyleyeyim. Geçmiş yarışmalarda olduğu gibi jürimiz akademik alanda başarılı olmuş kişilerden kurulacak. Jüride yer alacak iki ismi açıklamakta bir sakınca görmüyorum. Birisi yılların gazetecisi Öcal Uluç, diğeri de Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı hocamız. Geçmiş yarışmalarımızda da her iki değerli meslektaşımız bizlere çok yararlı olmuşlardı. Tüm meslektaşlarıma bu yarışmanın hayırlı olmasını diliyorum. Yarışmaya katılımın iyi olmasını arzu ediyorum. Değerlendirmenin adilane bir şekilde yapılacağından hiç kimsenin bir şüphesi olmasın” diye konuştu.

 

Üye OlÜye Girişi