Mansur Yavaş ve Tunç Soyer yarın mazbatalarını alıyor

 

Ankara'da resmi olmayan sonuçlara göre seçimi önde tamamlayan Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş ile İzmir Büyükşehir Beledile Başkan adayı Tunç Soyer yarın törenle mazbatalarını alıyorlar.

07.04.2019
Yazı Boyutu:  
Millet İttifakı’nın CHP’li Ankara Büyükşehir adayı Mansur Yavaş’ın basın birimden yapılan yazılı açıklamaya göre; Mansur Yavaş’ın yarın saat 11.00’da mazbatasını alacağı bildirildi. 

Açıklamada, Yavaş’ın daha sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne geçerek devir teslim törenine katılacağı, ardından Anıtkabir’i ziyaret edeceği belirtildi.

Mansur Yavaş, 16.30’da ise belediye önünde vatandaşlara seslenecek.Ankara’da seçim sonrası AKP İl Başkanlığı tarafından yapılan itiraz sonrası, bazı ilçelerde geçersiz oylar yeniden sayılmıştı. YSK, AKP’nin Ankara’da 13 ilçede oyların tamamının tekrar sayılması talebini ise reddetmişti. Kaynak: Mansur Yavaş'ın mazbatasını alacağı tarih belli oldu! TUNÇ SOYER'DE MAZBATASINI ALDIKTAN SONRA KOCAOĞLU'NDAN BELEDİYEYİ DEVRALACAK

Tunç soyer'in Seferihisar Belediye Başkanlığı döneminden  beri basın danışmanı olan Kıvanç Ege 31 Mart’ta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer'in 8 Nisan Pazartesi günü (yarın) mazbatasını alacağı mesajını geçti.

Ege'nin  bildirdiğine göre, Tunç Soyer'in, Saat 11.00’de Kültürpark'taki Dört Numaralı Hol'de yer alan İzmir İl Seçim Kurulu’nda başlayacak programı  makam devir teslimiyle devam edecek.

Saat 12.00’da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na geçecek olan Tunç Soyer, üç dönemdir İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Aziz Kocaoğlu ile bir araya gelecek ve devir teslim töreni yapılacak. 

Soyer, Saat 13.00’da Cumhuriyet Meydanı’na giderek çelenk koyacak ve burada kısa bir konuşma gerçekleştirecek. (KAZETE HABER MERKEZİ)

Üye OlÜye Girişi