Mansur Yavaş'tan 219 kişiye toplu nikah

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen toplu nikah töreninde 219 çift dünyaevine girerek, mutluluğa 'evet' dedi.

14.10.2019
Yazı Boyutu:  
Ankara'nın Başkent oluşunun 96. yıldönümünde Altınpark ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplu nikah törenine katılan ve tüm çiftlerle birlikte dua eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Barış Pınarı Harekatı'nda hayatını kaybeden asker ve siviller nedeniyle konser ve eğlence programının iptal edildiğini açıkladı.

Bazılarının yıllardır imam nikahıyla birlikte olduğu çiftlerin resmi nikahlarını kıyan Başkan Mansur Yavaş,  şunları söyledi:

"2019 yılında 219 çiftin nikahını kıymak bize nasip oldu. Tüm çiftlerimize hayırlı uğurlu olsun. Bu güzel günde arzu ederdik ki hep birlikte bu töreni coşkuyla kutlayalım. Bildiğiniz gibi ordumuzun Suriye'de Fırat'ın doğusunda olması ve şehitlerimiz dikkate alındığında elbette biz de eğlenceleri iptal ettik. Bizlere bu güzel yurdu vatanımız olarak bırakanlara binlerce kez şükranlarımı sunarım. İçimiz burukta olsa bu töreni gerçekleştireceğiz."

Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirli çiftlere destek olmak amacıyla düzenlenen toplu nikah törenine TBMM Başkan Vekili Levent Gök, Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener de katılarak çiftlere nikah şahitliği yaptılar. Tüm çiftlerle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Yavaş, çiftleri tek tek tebrik ederek mutluluklar diledi.

Nikah töreninin en çok alkış alan çifti Ayşenur Biçer ile Ahmet Gül oldu. İşitme engelli çiftin nikahı işaret dili ile kıyılırken, Başkan Yavaş, "Bravo. En güçlü evetler bu çiftimizden geldi" dedi. (Ankara BŞB/Basın)


Üye OlÜye Girişi