MEB: Tatil edilen okullarda telafi eğitimi verilecek

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, askeri harekat nedeniyle Suriye sınırındaki tatil edilen okullarda telafi eğitimi verileceğini açıkladı. Velilerin talebi halinde öğrenciler başka okullara da nakledilebilecek.

17.10.2019
Yazı Boyutu:  
 Suriye sınırına yakın il ve ilçelerde tatil edilen okullara ilişkin alınan karar belli oldu. Şanlıurfa Akçakale’de açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “Eğitime ara verilen okullarımızda öğrencilerimizin telafi eğitimlerine alınması için gerekli planlamalar yapılmıştır. Bizim için eğitimin aksaması söz konusu olamaz. Her şekilde eğitimin devam etmesi için gereken tedbirlerin alınması esastır” dedi.

Selçuk, telafi eğitiminin ara tatillerde yapılacağı bilgisini de verdi.

Selçuk ayrıca eğitime ara verilen tüm eğitim kurumlarındaki öğrencilerin başka okullara nakledileceğini duyurdu ve ekledi: “Her tür ve derecedeki eğitim kurumlarındaki öğrencilerimiz başka bir okula velilerimizin talebi doğrultusunda nakil gitmek isterlerse, e-okul sistemimizde nakil nedenleri arasına ikametgah kontrolü yapılmaksızın eklenen, misafir öğrenci geçici nakil nedeni seçeneği üzerinden kayıtları yapabilmekteyiz.””
(Foto: Kazete- Kolaj)

Üye OlÜye Girişi