Mehmet Ağar'a 1 yıl sonra tahliye

 

Susurluk Davası kapsamında yargılanan eski içişleri bakanı ağar tahliye edildi

29.04.2013
Yazı Boyutu:  

 

 
Susurluk Davası kapsamında yargılanan ve hakkındaki karar Yargıtay tarafından onandıktan sonra 25 Nisan 2012 günü Aydın’ın Yenipazar İlçesi’ndeki Kapalı Cezaevi’nde 2 yıllık hapis cezasını çekmeye başlayan eski İçişleri ve Adalet bakanlarından Mehmet Ağar’ın bu sabah tahliye olduğu öğrenildi. Ağar’a, cezasının kalan 1 yılı için denetimli serbestlik hükümleri uygulanacak.
 
 
Ağar’ın avukatları Meclis’te kabul edilen 3. Yargı Paketi’nin ardından müvekkilinin durumunun bu çerçevede incelenmesini istemişti. Yapılan inceleme sonrası Ağar’ın yasadan yararlandığı ortaya çıktı. Böylece iki yıl cezaevinde kalacak olan Ağar, 1 yıl 4 gün sonra tahliye olmuş oldu.
 
Bugün sabah sessiz sedasız tahliye olan Ağar’ın yakın çevresine, “15 gün dinleneceğim” dediği ve kamuoyuna bir açıklama da yapmak istemediği bildirildi. Ağar’ın tahliyesiyle ilgili kimseye haber vermediği, yanında sadece koruması ile cezaevinden ayrıldığı öğrenildi.
 
Geçtiğimiz haftalarda Mehmet Ağar'ın 25 Nisan'da serbest kalacağı yönünde haberler çıkmıştı. Ancak Ağar'ın avukatı basında yer alan bu haberleri yalanlayarak müvekkilinin çıkış tarihinin henüz belli olmadığını belirtmişti.

Üye OlÜye Girişi