Mekke'ye 10 bin odalı otel

 

İslamiyet’in başkenti Mekke bu kez dünyanın en büyük ve pahalı oteline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

30.08.2016
Yazı Boyutu:  
İslamiyet’in başkenti Mekke bu kez dünyanın en büyük ve pahalı oteline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Şu anda hala yapımı devam eden 3,5 milyar dolar maliyetli otelin her bir ayrıntısı dikkat çekici özelliklere sahip.

Suudi Arabistan Finans Bakanlığı’nın sahibi olduğu Abraj Kudai adlı otel, 12 gökdelenden oluşacak. Bu 12 farklı kulede 10 binin üzerinde oda olması planlanıyor.

Otelin içindeki restoran sayısının ise 70’i aşacağı ifade ediliyor ve bu oran herhangi bir orta büyüklükteki şehirdeki yemek yeri seçeneğini bile aşıyor.

1,4 milyon metrekarelik bir alana üzerine inşa edilen otelin kulelerinde özel misafirlerin ve jet sosyetenin inmesi için özel helipetler olacak. Ayrıca Abraj Kudai Oteli’nin içinde tam kapsamlı bir eğlence merkezi de yer alacak.

mekk-otel

Oda sayısı bakımdan dünyanın en büyük oteli olmasının yanı sıra Abraj Kudai, aynı zamanda en yüksek kulesinde dünyanın en geniş kubbesine de sahip olacak.

Otelin 2017 yılında açılması planlansa da uluslararası ekonomistler açılış tarihinin 2018’e  sarkabileceğine işaret ediyor.

ontrava.com

Üye OlÜye Girişi