Meltem Cumbul'dan ünlü yönetmene anlamlı protesto

 

Oyuncular sendikası geçen dönem Başkanı Meltem Cumbul: Fakiri zengine böldürenle, güçlüleri tutup zayıfları hor görenle el sıkışmıyorum

2.10.2017
Yazı Boyutu:  
24. Uluslararası Adana Film Festivali’nin önceki gün düzenlenen ödül gecesinde Buğday filmiyle FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülüne değer görülen Semih Kaplanoğlu ile tokalaşmayan Meltem Cumbul, sosyal medya hesabında açıklama yaptı.

En İyi Kadın Oyuncu seçilen Başak Köklükaya ödülünü KHK ile uzaklaştırıldıkları görevlerine iade edilmeleri için 200 günü aşkın süredir  açlık grevini sürdüren tutuklu akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih özakça'ya ithat ettiği  gecede,  sunuculuk yapan Meltem Cumbul, sahnede kendisine elini uzatan Semih Kaplanoğlu'na karşılık vermeyerek elini geri çekip sırtını dönmüştü.
Meltem Cumbul, bu tavrının gerekçesini twitter hesabından şöyle açıkladı:Semih Kaplanoğlu, sosyal medya hesabından ise şu açıklamayı yaptı:

"Adana Film Festivali'nde sahnede maruz kaldığım kabalığın ardından bizi yalnız bırakmayan sanatseverlere ve dostlara teşekkürler...


Üye OlÜye Girişi