'Merdiven takıntılı Müdür'e tepki büyüyor

 

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürüne ilt tehki veli ve öğrencilerden

02.08.2013
Yazı Boyutu:  
 
 
Trabzon’da Sosyal Bilimler Lisesi için alınan taşınma kararı tartışma yaratmaya devam ediyor. Milli Eğitim Müdürü Kırbaç’ın   “Kız ve erkeklerin aynı merdiveni kullanmaları nedeniyle İki yıldır diken üstünde oturuyorum” sözlerine tepkiler büyüyor.
 
 
Trabzon’da taşınacağı açıklanan Sosyal Bilimler Lisesi veli ve öğrencilerinden bazıları Trabzon Valiliği önünde basın açıklaması yaparak okulun taşınmasına karşı  çıkarken, İl milli Eğitim Müdürü'nün "diken üstü" sözlerine de sert tepki gösterdi.
 
 
Yaklaşık 50 kişilik öğrenci veli grubundan oluşan topluluk okulun taşınma kararına tepki gösterirken özellikle İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’ın geçtiğimiz günlerde okulla ilgili yaptığı açıklamaları protesto etti.
 
Veli ve öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Şaduman Genç, “Okulumuzun 2013-2014 eğitim- öğretim yılında alacağı 4 şube toplam 120 öğrenciyi yerleştireceği derslikler mevcuttur. 2014-2015 Eğitim-öğretim yılı için de 3 dersliğimiz hazırdır. Kaldı ki okulumuz 2014-2015 eğitim-öğretim yılında 4 şube mezun vereceğinden artık sınıf sıkıntısı yaşanmayacaktır” dedi.
 
“İKİ YILDIR DİKEN ÜSTÜNDE OTURUYORUM!”
 
Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’ın yaptığı “iki yıldır diken üstünde oturuyorum, kız ve erkek öğrencilerin aynı merdivenleri kullanarak uyumaya gitmeleri inanın beni rahatsız ediyor” sözlerine de değinen Genç, konuşmasına şu şekilde devam etti: 
“Milli Eğitim Müdürünün, göz bebeğimiz çocuklarımızı, okul idareci ve öğretmenlerimizi zan altında bırakacak basında çıkan açıklamalarını esefle karşılıyoruz.
 
BU SÖZLERİ ESEFLE KARŞILADIK
 
Milli Eğitim Müdürünün" iki yıldır diken üstünde oturuyorum, kız ve erkek öğrencilerin aynı merdivenleri kullanarak uyumaya gitmeleri inanın beni rahatsız ediyor", sözlerini de esefle karşıladığımızı bildiriyoruz. Kız ve erkek öğrencilerimiz kesinlikle ayrı ayrı merdivenleri kullanarak kendi pansiyon katlarına çıkmaktadırlar. Bu durum Milli Eğitim Müdürünün Sosyal Bilimler Lisesinden ne kadar habersiz olduğunu ortaya koymaktadır. Trabzon'un en güvenilir okulunu, kadro ve öğrencilerini bu şekilde töhmet altında bırakmanın ne anlama geldiğini Trabzon halkının anlayışına bırakıyoruz. 
 
Milli Eğitim Müdürünü 2 yıldır diken üstünde oturtan sebeplerin, Esiroğlu YİBO gibi tenha bir yerde ortadan kalkacağını düşünmek saflık olmayacak mı ?”
ZAN ALTINDA BIRAKAN AÇIKLAMA
 
 
Kırbaç’ın sözlerinin rencide edici olduğuna dikkat çeken Genç, “Milli Eğitim Müdürünün öğrencilerimizi zan altında bırakan bu çirkin açıklaması aileleri de üzmüş ve rencide etmiştir. Müdür bey bu açıklamasından sonra çocuklarımızın ve bizim yüzümüze nasıl bakacaktır.  Uykuları kaçan müdürümüz, iki yıl içinde ne gibi çalışmalar yapıp hangi tedbirleri almıştır. Hiçbir siyasi grup, kuruluş ve sosyal sivil toplum örgütüyle bağlantımız ve dolaylı da olsa münasebetimiz yoktur. Sadece okulumuzun ve öğrencilerimizin geleceğini düşünen anneyiz, babayız ve veliyiz.” dedi. 
 
 
Basın açıklamasının ardından alanda toplanan veli ve öğrenciler oturma eylemine başladı. (61saat.com)
 
 
 
İLGİLİ HABER:
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi