Merkür retrosu başladı: Aman gerilmeyin!

 

5 Mart’ta gerçekleşecek 2019’un ilk Merkür retrosu burçları olumsuz etkileyecek.

05.03.2019
Yazı Boyutu:  
Astrolojik hareketlenmeler arasında muhtemelen en kötü şöhretlisi Merkür retrosu, bileni de bilmeyeni de korkutuyor. Hepimizin aklına “Eyvah, ne olacak şimdi?” sorusu geliyor. Merkür retrosunun etkilerini geçmiş zamanda yaşamış ve bu durumdan pek de hoşlanmayanlar ise buna alışsalar iyi olur. Çünkü 2019’da 3 merkür gerilemesi yaşanacak. İlki ise 5 Mart Salı günü gerçekleşecek  ve  28 Mart’a kadar devam edecek.

ListeList'te birçok farklı konuda içerik üreteten Gamze Solak, 5 Mart Merkür Retrosu ve burçlara etkilerini inceledi:Merkür’ün astrolojideki yeri

Astrolojide her burcun temsil ettiği şeyler var. Peki Merkür’ün astrolojideki yeri ne? Merkür astrolojide iletişimi, haberleşmeyi temsil ediyor. Merkür’ün etkin olduğu zamanlarda fikirler ön plana çıkar, bilginin bir araya gelip başkalarına ulaşmasında etkilidir. Bu dönemde fikir çatışmalarının yanı sıra fazla konuşanlar da olabilir. Hepsi etkili bir iletişim kurma, kendini ifade etme çabasıdır.Merkür aslında geriye gitmez

Merkür yılda ortalama 3 kez geriler. Her burçta 16-20 gün kalır. Ama aslında gerileme dediğimiz şeyde fiziksel anlamda bir gerileme söz konusu değildir. Merkür, Güneş’e en yakın gezegendir ve yörüngesi Dünya’dan daha kısadır. Merkür retrosu dediğimiz dönemlerde Merkür’ün hızı dünyanın hızını geçer. Merkür’ün hızlanması sonucu estirdiği rüzgarlar, insanların hislerini, duygularını da etkiler.

Merkür teknoloji ve iletişim konusunda aksaklıklara yol açarken bir yandan duyguları ön plana çıkaracak. Bizleri kin tutar hale getirecek. Bol bol ruhsal iniş çıkışlar yaşatacak.Merkür retrosunu kazasız belasız atlatmanın yolları

Merkür retrosunu kazasız belasız atlatmak isteyenlerin ise yapması gereken birkaç şey var…
  • Telefonunuzdaki ve bilgisayarınızdaki önemli her dosyayı yedekleyin.
  • İşlerinizi son dakikaya bırakmayın. Özellikle rezervasyon ve bilet konularında dikkatli olun.
  • Ödemelerinize çok dikkat edin ve unutmamak için bir yere not edin.
  • Sizin için önemli olan her türlü eşya ve bilgiyi güvenli bir yere kaldırın.
  • Son olarak hayatı drama tadında yaşamaktan ve alınganlıklardan koşarak uzaklaşın. 
Burçların söyledikleri

1. KoçHiç kimseden sözünü esirgemeyen, kimse için fikrini değiştirmeyen, sabit fikirli diyebileceğimiz burçlar olan Koçlar bu dönemde bu konudaki tepkilerini biraz olsun azaltmalılar. Bu dönemde düşüncelerini bu kadar sınırsızca dile getirmek, karşılarındaki kişiler tarafından otoriter ya da egolu görünmelerine yol açabilir. Bu yüzden çatışmayı önlemek adına haklı çıkmak için körü körüne fikirlerini savunmaya değil karşılarındaki kişiyi dinlemeye özen göstermeliler.

2. BoğaBoğa burçlarının çevresindeki hayatlarındaki sıkıcılıkla mücadele eden insanlar Boğa burçlarının adeta enerjisini emiyor. Merkür gerilemesi döneminde de kısmen bu konuda kendilerini çok daha savunmasız hissedecekler diyebiliriz. Bu dönemde aşırı kaygılı, enerjinizi emek, panik insanlardan uzak durmaları gerektiğini bilmeliler. Ayrıca kendilerini korumak için bazı keskin sınırlar koyabilirler. Tüm bunları yaparlarsa daha sakin bir dönem geçirebilirler.

3. İkizlerİkizler burçları genellikle gündem belirleyen ve insanları etkisi altında bırakan insanlar olurlar. İkizler burçları Merkür gerilemesi sırasında ise kendilerini bir anda statü ve prestij peşinde koşuyorken bulabilirler. Ancak arkadaşlığın, şatafat ve gösterişten çok daha önemli olduğunu ve hayatlarına çok daha fazla katkısı olacağını unutmamalılar. Bu yüzden yıllardır yanlarında olan arkadaşlarını bu dönemde unutmamaya özen göstermeliler.

4. YengeçMerkür retrosu Yengeç burçlarının onuncu evini etkiliyor. Bu da Yengeç burçlarının hayatlarındaki erkeklerle ilgili tehlikeye işaret ediyor. Yani ister romantik ilişkileri ister iş arkadaşları olsun, Merkür gerilemesinde erkeklerle iletişim kurma konusunda zorluk yaşayabilirler. Hatta bu yüzden kötü bir izlenim yaratabilirler. Bu yüzden bu dönemde hiçbir şey için acele etmemeli, olayları mantık çerçevesinde ele almalı ve düşünmek için kendilerine zaman vermeliler.

5. AslanHer zaman dış görünüşü konusunda oldukça yaratıcı olan Aslan burçları, Merkür retrosu döneminde dış görünüşlerine önem verip büyük değişikliklere gidebilirler. Her zaman farklı kültürlerden etkilenenen Aslan burçları bu dönemde bu konuda biraz daha hassas olmalılar. İletişimsizlik sonucu kültürler konusunda bazı sınırları aşarak sorun yaşayabilirler. Ayrıca dış görünümlerini değiştirirken ekonomik anlamda kontrollü olmalarında fayda var.

6. BaşakBaşak burçları bu zamana kadar hep kontrollü oldular, kime ne söylediklerine dikkat ettiler ve neredeyse her duruma hazırlıklı oldular. Ancak Merkür retrosu döneminde bu konuda kontrolü sağlamakta zorlanabilirler. Kendilerini ifade ederken sorun yaşayabilir, sözlerini kontrol etseler bile mimiklerini saklayamayabilirler. Ancak bakışlarıyla etrafa gönderdikleri gergin mesajları saklamaları yaşayacakları sorunları azaltacaktır

7. TeraziMerkür retrosu Terazi burçlarının ilişki evini etkiliyor. Bu da geçmişteki ve şimdiki ilişkilerinde hiçbir önemli karar almamaları gerektiğini gösteriyor. Yakın zamanda ilişkisini bitiren Terazi burçları bu dönemde bir zeytin dalı uzatarak barışmak isteyebilirler, ancak bunun böyle bir karar vermek için oldukça yanlış bir zaman olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden bu süre boyunca geçmişe ve sorunlara bakmayı bırakıp şimdiye, iyi şeylere odaklanmalılar.

8. AkrepAkrep burçları uygun görmedikleri ve doğru bulmadıkları şeyleri açıkça dile getirmekten çekinemezler. Herkesi bekledikleri yüksek standartta tutmak istedikleri için hatalara karşı toleransları oldukça düşüktür. Merkür gerilemesi sırasında ise hatalara karşı toleransları daha da düşecektir. Bu yüzden özellikle gittikleri mekanlarda çalışanlar, ya da her hangi bir hizmeti aldıkları kişilere karşı sinirlendiklerinde derin bir nefes alıp sakin olmaya, karşılarındaki insanları kırmamaya çalışmalılar.

9. YayTanınmış ve birçok kişi tarafından bilinir olmak Yay burçlarının her zaman hoşuna giden bir durum. Ayrıca muhtemelen kariyerlerini seçerken güven inşa etmek için yeteneklerini ve cazibelerini bir noktada toplamanın bir yolunu buldular. Kariyerlerinin önemli noktalarında onlara yardım eden insanlara karşı ise Merkür retrosu sürecinde çok daha anlayışsız olabilirler. Ayrıca her zaman açık ve net olup karşılarındakilere dürüst davranırken bu süreçte bu da zorlaşabilir.

10. OğlakOğlak burçları her zaman aileleri için güçlü bir dayanak olmuştur. Onların her zaman yanında olan Oğlak burçları Merkür retrosu döneminde aile ve ev konuların suların bulandığını görebilirler. Yine bu dönemde ailenin gurur duyduğu kişi olmak onlar için çok ezici ve yorucu bir hale gelebilir. Bu yüzden bazen hayır demenin ne kadar hafifletici olabileceğini fark etmeliler.

11. KovaKova burçları Merkür gerilemesi sırasında mobil cihazlarla ilgili sıkıntı yaşayabilirler. Yaşayacakları ufak tefek sorunların hayatlarına büyük bir oranda etki ettiğini görebilirler. Uzun, atarlı mesajlar göndermeden önce mutlaka mesaj kutularını kontrol edip, her şeyi doğru anladıklarından emin olmalılar. Tüm bunların dışında Merkür retrosu boyunca başlarını herhangi bir belaya sokmaktan büyük bir incelikle ve dikkatle kaçınmalılar.

12. BalıkNeyin ucuzu, kalitelisi nerede bulunur, nasıl alışveriş yapılır? Tüm bunların cevabı her zamanki gibi Balık burçlarında. Merkür retrosu ise Balık burçlarının finans evini etkiliyor. Bu da Balık burçlarının alışveriş yaparken büyük hatalar yapıp, kötü kararlar almalarına neden olabilir. Bu nedenle bu süre zarfında yüksek tutarlarda alışveriş yapmamalılar ve bunun için retronun bitmesini beklemeliler.


Üye OlÜye Girişi