Mersin'de dereye düşen kız kardeşlerden biri kayıp

 

Birlikte yürüdükleri sırada Yalınayak Deresi'ne düşen iki kız kardeşten 12 yaşındaki olanı kurtarılırken 6 yaşındaki kız ise aramalara rağmen bulunamadı

17.03.2019
Yazı Boyutu:  
Mersin'de, B.O. (12) ve H.O. (6) adlı iki kız kardeş, iddiaya göre birlikte yürüdükleri sırada Yalınayak Deresi'ne düştü. B.O., çevredekiler tarafından dereden çıkarılırken, H.O. ise sürüklenerek gözden kayboldu. 

Olay, akşam saatlerinde Merkez Akdeniz ilçesi Güneş Mahallesi'nde meydana geldi. Yalınayak Deresi'ne yakın bölgede yürüyen B.O. (12) ve H.O. (6) adlı iki kız kardeş, iddiaya göre bir süre sonra dengelerini kaybederek suya düştü.

Olayı gören çevredekiler kardeşleri kurtarmak için çalışma başlattı. Vatandaşların çabasıyla B.O. dereden çıkarıldı. H.O. ise tüm çabalara rağmen dereden suya kapılarak gözden kayboldu. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Ekipler küçük kızı arama çalışması başlattı. B.O. ise Mersin Şehir Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Arama çalışmalarının gece de süreceği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (DHA)

Üye OlÜye Girişi