'Metro turizm muavini hamile kadını dövdü' iddiası

 

2 aylık hamile olan 26 yaşındaki Olesya Kalyujina otobüste koltuktaki televizyonda sinyal olmadığını söylediği muavinin tekme tokat saldırısına uğradığını söyledi

18.01.2017
Yazı Boyutu:  

İki yıl önce tanıştığı 24 yaşındaki Vahit Duran ile Rusya'da evlenerek Gölcük'e yerleşen Olesya Kalyujina, ilk evliliğinden olan 7 yaşındaki Yaroslav Kalyujina'nın geçici ikamet belgesinin bulunması nedeniyle giriş-çıkış yapmak amacıyla 6 Ocak'ta Gürcistan'a gitti.

Çocuğuyla birlikte gittiği Gürcistan'da yaklaşık 2 saat kaldıktan sonra tekrar Türkiye'ye giriş yapan Kalyujina, Sarp sınır kapısından servis aracıyla Hopa otogarına gitti. Buradan Metro Turizm'e ait otobüse binen Kalyujina, koltuğundaki televizyonda sinyal olmadığını görünce muavini çağırıp durumun düzeltilmesini istedi. İddiaya göre çıkan tartışmada E.Y. adlı muavin, Kalyujina'yı tekme, tokat dövdü. Kalyujina'nın şikayeti üzerine muavin hakkında soruşturma başlatıldı. 

'ZATEN ÜÇ KURUŞ ALIYORUM, BİR DE SENİNLE UĞRAŞAMAM'

 Muavinin kendisine ağır hakaretler ve küfürler ederek tekme tokat vurduğunu iddia eden Kalyujina, şöyle konuştu: "Otobüs koltuğundaki televizyonda sinyal olmadığını görünce muavine durumu söyledim. O da bana 'Zaten üç kuruş para alıyorum. Bir de seninle uğraşamam' diyerek tepki gösterdi. Ben de muavinin ismini ve soyadını söylemesini istedim. Daha sonra bağırarak ismini ve soyadını söyledi ve şoför tarafına gittikten bir süre sonra yeniden yanıma gelerek bağırmaya ve vurmaya başladı. Ağlayarak hamile olduğumu, vurmamasını söyledim. Tokat atıp yere düştükten sonra da karnıma tekmeler attı. Otobüsteki diğer yolcular araya girdi. Polisi arayarak yardım istedim. Fındıklı mevkiinde otobüs durduruldu. Hemen hastaneye gitmem gerektiğini, düşük olabileceğini söyledim. Ambulansla hastaneye götürüldüm ve düşük olmadığını öğrendim. Muavinden şikayetçi olduk." Bir fabrikada işçi olarak çalışan Kalyujina'nın eşi Vahit Duran, hakkında şikayetçi oldukları muavinin cezalandırılmasını istediklerini söyleyerek, "Eşim 'hamileyim vurma' demesine rağmen defalarca yüzüne tokatlar, karnına tekmeler atılmış. Bir kadını dövmeyi geçiyorum, bir hamileyi tekmeliyor. Bu insanın en büyük cezayı almasını istiyoruz" diye konuştu.


Üye OlÜye Girişi