Metrobüse zam yok

 

30.01.2010
Yazı Boyutu:  

Metrobüs zammının geri alınmamasına tepki gösteren Halkevleri üyesi bir 30_yy_metrob__se_zam_yok.jpggrup, dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde protesto gösterisinde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin metrobüs zammına ilişkin verilen yürütmeyi durdurma kararına karşı bir üst mahkemeye yaptığı itiraz, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’nce reddedildi

İBB’nin metrobüs ücretlerine yaptığı yüzde 33’lük zam, Halkevleri’nce   yargıya taşınmış ve mahkemece iptal edilmişti.  Başkan Kadir Topbaş da zammı geri çekmeyeceklerini belirtmiş ve üst mahkemeye itirazda bulunmuştu.
İBB’nin başvurusunu değerlendiren üst mahkeme itirazı reddetti. Zammın ikinci kez yargıdan dönmesi üzerine İBB önünde bir araya gelen Halkevleri üyesi bir grup eylem yaptı.

Grup adına basın açıklaması yapan Saliha Dışkaya, İBB’nin  artık zammı uygulama şansının kalmadığını vurgulayarak şunları söyledi: “Topbaş’ın son umudu mahkemeye yaptığı itirazın kabul edilmesiydi. Ancak dün itibariyle bu hayalleri suya düştü. Zamları derhal durdurun.”


Üye OlÜye Girişi