Metrobüste kadına bir tekmeli saldırı daha

 

İstanbul'da metrobüste Ayşegül terzi adlı hemşireye yapılan tekmeli saldırıdan sonra türbanlı bir kadına tekmeli saldırıda bulunulduğu ortaya çıktı.

14.12.2016
Yazı Boyutu:  
İstanbul'da metrobüste 'tekmeli saldırı' vakası yaşandı. Daha önce de Ayşegül Terzi adlı hemşireye, şort giydiği için özelgüvenlik görevlisi Abdullah Çakıroğlu  tarafından 'Ortamı bozuyordu' denilerek uçan tekme atılmıştı.

8 Ağustos'ta Sevim T., kendisini taciz eden Murat'ı uyardı. Ancak 46 yaşındaki Murat'ın saldırısına maruz kaldı. İkili arasında yaşanan tartışma kısa süre sonra arbedeye dönüştü. Perpa durağında metrobüs kapısının açılması üzerine Murat U., genç kadına tekme atarak metrobüsten dışarı fırlattı.

Durak ile metrobüs arasına düşen genç kadının yardımına duraktaki güvenlik görevlileri yetişti. İfadesinde suçunu itiraf eden Murat U., Sevim T. tarafından küfür ve hakarete maruz kaldığı için sinirlendiğini ve genç kadını darp ettiğini anlattı. Sevim T.'den şikâyetçi olan Murat U., kendisinin de darba maruz kaldığını beyan etti. Soruşturma sonunda Murat U.'ya "cinsel taciz ve kasten yaralama" iddiasıyla dava açılırken Sevim T.'ye "hakaret ve basit yaralama" iddiasıyla dava açıldı.

(Dilek Yaman/ Sabah)


Üye OlÜye Girişi