Mıknatıs Adam: Her türlü metal üstüne yapışıyor

 

İzmir'de otel işleten Ethem Arslan'ın vücuduna metal eşyalar adeta bir mıknatıs gibi yapışıyor. Ethem Arslan'ın bu özelliği ise genetik.

15.10.2019
Yazı Boyutu:  
İzmir'de yaşayan 69 yaşındaki Ethem Arslan'ın vücudu adeta bir mıknatıs gibi metal eşyaları çekiyor. Ethem 
Arslan bu özelliğinin genetik olduğunu belirterek, "Aynı özellik anneannemde vardı. Benden de torunuma 
geçti" dedi.Ethem Arslan'ın vücuduna çatal, kaşık, bıçak, madeni para, tepsi gibi madeni eşyaların yanı sıra cep 
telefonu gibi çeşitli elektronik eşyalar da yapışıyor.VÜCUDU MANYETİK ENERJİ DEPOSU GİBİ

Yeniasır'da yer alan AA mahreçli habere göre, İzmir'deki Basmane semtinde otel işleten Ethem Arslan, Almanya'da işçi olarak çalışırken 1980'li yıllarda vücudunda farklılık hissettiğini belirtti. Vücuduna metal eşyaların yapıştığını fark ettiğini dile getiren Arslan, bu durumun günlük hayatta kendisine hiçbir sorun oluşturmadığını söyledi.

620

Arslan, aynı özelliğinin vefat eden anneannesinde de olduğunu, kendisinden de torununa geçtiğini, bu durumun genetik olduğuna inandığını dile getirdi.Kendisindeki özelliği ''fazla manyetik enerji'' ile açıklayan Arslan, bilimsel nedeni öğrenmek amacıyla  şimdiye kadar doktora gitmediğini ve halen bu özelliğinin nedenini bilmediğini dile getirdi.

UZMAN GÖRÜŞLERİ

Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fikret Aysal ise bu durumun kolun kapıya değmesiyle oluşan elektrik çarpmasından farklı bir şey olmadığını söyledi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Özden Gökdemir ise Arslan'ın vücuduna mıknatıs gibi metal cisimlerin yapışması durumunun, cam bir çubuğun yünlü bir cisme sürtündüğünde elektriklenmesinde olduğu gibi statik enerji ile ilgili olduğunu ifade etti.

Ancak iki bilim insanın da bu açıklamaları tatminkar bulunmadı.

Üye OlÜye Girişi