Milli Eğitim Müdürü: Süslenerek evinden çıkan kadın zina yapmış sayılır

 

Burdur Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla yine gündeme oturdu.

26.09.2016
Yazı Boyutu:  
Burdur Milli Eğitim Müdürü Bayram paylaşımıyla, 'süslenerek evinden çıkan kadının erkeklerin şehvetini tahrik ettiğini, zina yapmış sayılacağını' savundu.

Geçtiğimiz günlerde şort giydiği için tekmelenen hemşirenin toplumsal travması devam ediyorken, Milli Eğitim Müdürü  Mahmut  Bayram’ın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşım, konuyla ilgili düşüncelerini de ortaya koydu.

2 Haziran 2014’te sosyal medya hesabından “Bir kadın evinden süslenip çıkıp evine dönene kadar kaç erkeğin şehvetini tahrik etmişse, o kadar erkekle zina yapmış gibidir” sözünü paylaşan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’a ilk yorum CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker’den geldi.

Milletvekili Göker Milli Eğitim Müdürünün paylaşımıyla ilgili, “Bir tıp doktoru olarak diyorum ki böylesi bir paylaşımı yapan kişi klinik vakadır görev ehliyeti yoktur.” dedi.

BAKANA SORDU: HALKI DÜŞMANLIĞA TAHRİK SUÇU YOK MU?

CHP'li Göker, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergesinde şu sorulara yer verdi:

*Mahmut Bayram ne zaman görevden alınacak ve hakkında soruşturma başlatılacaktır?

*Mahmut Bayram'ın bu sözleri “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçunu içermekte midir?

*Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Mahmut Bayram gibi düşünen insanların olup olmadığının araştırılması için Milli Eğitim Müfettişleri göreve çağrılacak mıdır?
(Birgün)

Üye OlÜye Girişi