Mina Başaran'dan başarılı olmak isteyen kadınlara mesaj

 

Dubai'den dönerken uçak kazasında hayatını kaybeden Mina Başaran, 8 Mart'da girişimci kadınlara "cesaretli bireyler olmayı hedefleyin" mesajını vermişti. Ailesi ise Mina Başaran'ın sosyal medyadaki tüm hesaplarını kapattı.

12.03.2018
Yazı Boyutu:  
Dün akşam saatlerinde Başaran Holding'e ait özel jet Dubai’den dönerken İran sınırlarında düştü. Kazada Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi  Mina Başaran ve 7 arkadaşı ile birlikte tüm uçak mürettebatı hayatını kaybetti. 

Mina Başaran, MAG Dergisinin Mart sayısına röportaj vermişti.

28  yaşında hayata veda eden  Mine  Başaran  röportajında, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü  ile ilgili mesaj da vermişti: 

 “Araştırmacı kişiliğimi ve enerjik tavrımı her yaptığım işte sergilerim. Genel olarak sorumluluk almayı ve öğrenmeyi seven biriyim. Bunu iyi bir avantaj olarak görüyorum" diye kendini anlatan Mina Başaran, başarılı iş kadını olmak isteyen kadınlara; daha çok kendi ayakları üzerinde durabilen, değer yaratan, güvenilen, yenilikçi, aynı zamanda cesaretli bireyler olmayı hedeflemelerini tavsiye etmişti. 


Can Başaran, Beril Başaran, Hüseyin Başaran, Mina Başaran

SOSYAL MEDYA HESAPLARI KAPATILDI

İş Adamı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran'ın arkadaşlarıyla birlikte gittiği Birleşik Arap Emirlikleri tatili dönüşünde uçak kazasında yaşamını yitirmesinin  ardından Başaran Ailesi, kızlarının sosyal medya hesaplarını koruma altına almak amacıyla kapattırdı.

Başaran Holding veliahtı olan Mina Başaran, yakın dostlarıyla birlikte bekarlığa veda partisi yapmak için İstanbul’dan Dubai’ye uçmuştu. Mina Başaran ve arkadaşlarının bulunduğu özel jet İstanbul’a dönüşte İran’da bulunan dağlık bir alana düştü.

Türkiye’yi yasa boğan kazanın ardından 3’ü mürettabat 11 genç insan hayata veda etti. Uçakta bulunan genç kadınların vefatlarının ardından yüzbinlerce kişi sosyal medya hesaplarına akın etti.

Özellikle Mina Başaran’ın takipçi sayısında artış oldu ve ne yazık ki korkunç olayın ardından insanlıktan nasibini almamış bazı kişiler ahlak dışı yorumlar yazdı.

Canları acıtan feci kazanın ardından Başaran Ailesi, gerek kızlarının fotoğraflarının izinsiz bir şekilde kullanılmaması gerek kendini bilmezlerin çirkin yorumlarını engellemek için Mina Başaran’ın hesabını kapatma kararı aldı.
Yorumlar

Özlem Erkarslan

12.03.2018
Mina Başaran talihsiz bir kaza ile hayatını kaybetti; mutlaka ailesi ve sevenleri acılı... Ancak bu ölümün ardından herkesi nefrete boğacak şekilde haber yapmamak, sorumlu davranmak lazım. Kazete'ye bu yakışır. Milletin açık sınırında olduğu bir yerde özel jetle Dubai ziyareti başlı başına isyan ettirici; üzerine bu başarılı kadın hikayesi eklenince amaç milleti delirtmekse, buyrun yapın diyeceğim. Başka araçlar ile tartışma açabilirsibiz bence...

Üye OlÜye Girişi