Misket Dikmen yeniden İGC Başkanı seçildi

 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin bugün yapılan olağanüstü kongresinde ikinci kez başkanlığa seçilen Misket Dikmen, 3 erkek adayın toplamından daha fazla oy aldı

06.04.2016
Yazı Boyutu:  
İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin (İGC) 70 yıllık tarihinde ilk kez olağanüstü yapılan genel kurulunda, başkanlık için yarışan üç erkek aday, tek kadın aday ve ilk dönem başkanı Misket Dikmen'in aldığı oyların toplamından daha fazla oy alarak ikinci kez başkan seçildi. 



Oy sayımı işlemi saat 18.00’da sona erdi. Açılan sandıklardan Misket Dikmen’in mavi listesine 213 blok oy çıkarken, Abdi Karagözoğlu’nun beyaz listesi 114 blok oy aldı. Deniz Kezer’in kırmızı listesi 27 blok oy alırken, Oğuz Serdar’ın mor listesi 16 blok oy aldı.



Açılan sandıklardan 478 geçerli oy çıkarken, 8 oy geçersiz sayıldı. Bu duruma göre toplamda çıkan blok oy sayısı 370 olurken, listelerde üzeri çizilen isimlerin tasnifi devam ediyor.  Geriye kalan 108 oya da listelerde üzeri çizilen isimler belirleyecek. 

Misket Dikmen'in yönetim kurulu listesi  Dilek Gappi, Gaye Karadağ, Tayfur Göçmenoğlu, Murat Attila, Semih Aksoy, Kenan Çimen, İlker Çoban, Hakan Dirik, Gökmen Küçüktaşdemir, Sadık Pala'dan oluşuyor.



DİKMEN'İN SÖZLERİ

İGC Başkanlığı'na ikinci kez seçilen eski TRT haber spikeri  Misket Dikmen, kongrede yaptığı konuşmada 9 Eylül Gazetesi'nin sürekli zarar ettiği ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ne borçlandığı iddialarına değinerek, genel olarak cemiyete haksızlık yapıldığını ifade etti. 

Dikmen, ‘Battı batıyor’ sözlerini cemiyete yapılmış bir haksızlık olarak görüyorum. Bu yılın sonu itibariyle ne gazetemiz ne cemiyetimiz zarar etmeyecektir. Hedefimiz budur ve biz bu hedefe çok yakınız. Basın ve ifade özgürlüğü bizim kırmızı çizgimiz oldu ve biz bu durumdan taviz vermedik. Biz yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermedik. Sadece üyelerimizin değil, genç meslektaşlarımızın da hukukuna hakkına sahip çıkacağız. Hedeflerimiz doğrultusunda 9 Eylül Gazetesi büyüyecek ve istihdam artacak. Gazetemiz çocuk istismarcılarının karşısında; işçinin, emeklinin, kadının ve doğanın yanında olmaya devam edecek diyen Dikmen’in konuşması salonun en büyük alkışını aldı. (EGE'NİN SESİ/KAZETE)

Üye Ol



Üye Girişi