'MP'den Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon TL'nin SMA hastaları için kullanılsın' kampanyası

 

Sanatçının başlattığı Milli Piyango'dan Varlık Fonu'na aktarılan 3 çeyrek biletin karşılığı 75 milyon TL'nin SMA hastaları için kullanılmasının talep edildiği kampanyaya destek yağıyor. CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve CHP'li belediye başkanları da kampanyaya destek veriyor.

03.01.2021
Yazı Boyutu:  
Yılbaşı ikramiyesinde satılmayan üç çeyrek biletin 75 milyon liralık ikramiye tutarının Türkiye Varlık Fonu'na kalmasının ardından ünlüler sosyal medya hesaplarından çağrıda bulunarak, paranın SMA hastası çocuklar için kullanılmasını talep etti. 

Twitter'da  #İkramiyeSmalıCocuklaraVerilsin etiketiyle başlatılan kampanya kısa sürede TP oldu.

Milli Piyango'nun yılbaşı ikramiyesinde bu yıl büyük ikramiye 9-8-8-4-7-5-7 rakamlarının bulunduğu çeyrek bilete isabet ederken, satılmayan diğer üç çeyrek biletin 75 milyon liralık ikramiye tutarı Türkiye Varlık Fonu'na kaldı.

Duruma tepki gösteren ünlüler ise sosyal medya hesapları üzerinden çağrıda bulunarak, Türkiye Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon liranın SMA hastası çocuklar için kullanılmasını talep etti. Oyuncu Fırat Tanış, müzisyen İlkay Akkaya'ın paylaşımını alıntılayarak "Varlık fonuna aktarılan 75 milyon SMA hastası çocuklar için kullanılsın" notunu düştüğünü tweet'inin ardından takipçilerinden paylaşımını alıntılamalarını istedi.

Sosyal medyada SMA hastası çocuklar için başlatılan kampanyada sanatçılar, aydınlar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Ekrem İmamoğlu ve çok sayıda yurttaş, Türkiye Varlık Fonu’na aktarılan üç adet  çeyrek piyango biletinin 75 milyonluk tutarının hasta çocuklar için kullanılmasını talep ediyor.

Twitter hesabından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun paylaşımını alıntılayan Cem Yılmaz da, SMA hastaları için başlatılan kampanyaya destek verdiğini açıkladı.


Yanıtlar


Yılmaz, paylaşımında "Şimdi bu fikre bir şey desek vay siyaset yapıyorsun deniliyor. 2-3 aydır bu konuda yüzlerce çaresiz insan ile görüştüm, bazılarına elimden geldiğince yardım ettim. Olmuyor yetmiyor. Milli piyango için bundan güzel bir öneri olamaz, gelin yapın bu iyiliği" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'DAN KAMPANYAYA DESTEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Milli Piyango'dan Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon lira, SMA hastası çocuklarımız için kullanılsın." paylaşımında bulundu.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabındaki paylaşımında, şunları kaydetti:

"SMA hastası çocuklarımızı ve ailelerini yıllardır oyalıyorsunuz, oysa sosyal devlet sorun çözen devlettir. Kaynak hazır. Gelin, o parayı çocuklarımızın sağlığı için kullanalım. Milli Piyango'dan Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon lira, SMA hastası çocuklarımız için kullanılsın.
Fırat Tanış

İlkay Akkaya

Murat Şeker

Sinan Güler

Hüseyin Turan

Hayko Cepkin

Can Gürses

Zeki Kayahan Coşkun

İlker Ayrık

Milli Piyango'dan Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon ? SMA hastası çocuklar için kullanılsın!
107
25,7 B
Sabah gittiğim market aradı. -Abi en az 100 kişi Sözcü sordu. Yok sattık. Bir sıkıntı mı oldu ? Ben de “AKP ‘nin gidiş biletini dağıtıyor” dedim.
196
16,3 B
Milli Piyango'dan Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon ? SMA hastası çocuklar için kullanılsın!
55
10,4 B
Milli Piyango’dan Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon lira SMA hastası çocuğumuzun tedavisi için kullanılsın.
38
9,8 B
Varlık fonuna aktarılan 75 milyon SMA hastası çocuklar için kullanılsın.
Tweeti Alıntıla
Bülent Emrah PARLAK
@bulentparlak
·
Varlık fonuna aktarılan 75 milyon SMA hastası çocuklar için kullanılsın. twitter.com/ftm_krgc/statu…
76
9,5 B

Üye OlÜye Girişi