Muharrem İnce, Erdoğan'a inat 'en çılgın projesini' açıkladı

 

Edirne’de düzenlenen mitingde halka seslenen CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, "Bana bir avuç pirinç verin, size bir kazan pilav yapacağım" dedi.

09.05.2018
Yazı Boyutu:  
Edirnelilerin karşısına CHP'nde kendisi aday gösterilmeden önce, Cumhurbaşkanlığı için isimleri telaffuz edilen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, İstanbul Millevekili İlhan Kesici ve eski bakanlardan Abdüllatif Şener ile birlikte çıkan Muharrem İnce, ellerini yukarı kaldırarakhalkı selamladı.

Edirne’de coşkulu ve kitlesel bir kalabalığa seslenen İnce şunları söyledi:

Edirne er meydanı. Er meydanında pehlivanın birinin kolunu bağlamak yok. Sayın Karamollaoğlu’na, Akşener’e başarılar diledim. Az önce de Demirtaş’a gittim, başarılar diledim. Sayın Erdoğan da bu akşam saat 21.00’de kabul edecekmiş, ona da başarılar dileyeceğim. Benim derdim beraber yaşamak.

Size söz veriyorum. Sayın Genel Başkan adaylığımı açıkladığında parti rozetimi çıkardım, Türk bayrağı taktım. Çünkü 80 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım. Bu gariban olacak. Dün Sayın Erdoğan “gariban aday” diyor. 3 Kasım 2002’de milletvekili oldum. Erdoğan da benden 5 ay kıdemsiz. Maaşlarımız arasında da pek fark yok. Ben gariban oluyorum da sen nasıl zengin oldun aynı maaşla? Ülkeyi yöneten zengin, çiftçi, öğretmen emekli gariban oluyorsa burada bir sıkıntı var. Bu ülkeyi yönetirken zenginleşmeyen, hep gariban kalan bir cumhurbaşkanı lazım.

Benim en çılgın projem huzur içinde beraber yaşamak, bu milleti barıştırmak bunun için meydanlardayım. Bakın; camileri, sendikaları, medyayı, şehitleri böldüler şehitleri. Köprülerimizi böldüler. En son şimdi de üniversiteleri bölüyorlar, üniversiteleri.

Onlara o üniversiteleri böldürmeyeceğim. Allah’ın izniyle 24 Haziran’da Muharrem İnce cumhurbaşkanı. Daha sonra dışarıda Putin vs. onlara da göstereceğiz. Önce içeride bir göstereyim.

Dünya 5’ten büyükse Türkiye 1’den büyüktür.

Manifesto gelecek bildirgesidir. Sen 16 yıldır iktidardasın. Manifestouu sen yayınlayamazsın. Sen ancak iflas belgesi yayınlarsın.

Önümüzdeki dönem İnce eleyip sık dokuyacağız. Ben konuştukça bunlar ince hastalığa yakalanacak.

“Bilim” diyen, “hukuk” diyen, “insan hakları” diyen, “özgürlük” diyen, düşünen robotları, uzay madenciliğini konuşan diyen bir cumhurbaşkanı olacak. 25 Haziran sabahından itibaren Türkiye’de yapılacak hiçbir sınavdan ücret alınmayacak.

Gençlerimizin tarikat yurtlarına muhtaç olmaması için, insanlarımızın mutlu olması için, pasaportumuzun Kapıkule’nin ötesinde işe yaraması için bana bir avuç pirinç verin, size bir kazan pilav yapacağım.


Üye OlÜye Girişi