Muharrem İnce: İktidara da muhalefete de karşıyım

 

Parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kuzeni Cengiz Er'e ait superhaber.tv sitesinin yazarı Nuran Yıldız'a konuştu

03.08.2020
Yazı Boyutu:  
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kuzeni Cengiz Er'e ait superhaber.tv yazarı Nuran Yıldız, parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce'yle yaptığı görüşmeyi yazdı. Yıldız'ın yazısına göre, Muharrem İnce "İktidara da, muhalefete de karşıyım" dedi.

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer'in gündeme getirdiği "Muharrem İnce parti kuruyor" iddiası siyaset kulislerini hareketlendirdi. Muharrem İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, iddiayı ne doğruladı ne de yalanladı. 

Superhaber.tv yazarı Nuran Yıldız da, İnce ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı. Yıldız'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"İKTİDARA DA MUHALEFETE DE KARŞIYIM"

Başlıktaki cümle Muharrem İnce'ye ait.
CHP tarafından Cumhurbaşkanlığı adayı yapılıp, partisinin üzerinde oy alan, mükafat olarak da en arkaya, tuvalet kapılarına yakın oturtulan Muharrem İnce'ye.
"Yeni parti kuruyor" söylentileri üzerine aradım, "Hayırdır, öz hakiki CHP' mi geliyor?"
Benzetmem otobüs firmasına benzediği için gülüp geçtik.
Öyle bir cümle söyledi ki, altını çizmek gerek:
"İktidara da, muhalefete de karşıyım!"
Bu cümle, nereye gideceğini bilemeyen, oy verdiği partiye kerhen oy verenlerin sloganı olabilir.
O hiçbir yere ait olmayanların damarını yakalar, bireysel değil akılsal, çıkarcı değil vefalı bir girişim başlatırsa ölü toprağı serili siyasetimizin hareketlenme olasılığı yükselir 
İNCE: ÇOK TALEP ALIYORUM

Öteyandan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, yeni parti kuracağı iddia edilen ve bugüne kadar iddiaları ne doğrulayan ne de yalanlayan Muharrem İnce'nin 2 ayrı anket yaptırdığını ve gelen talepler doğrultusunda hareket edeceğini öne sürdü.

Selvi'nin konuya dair yazdıkları şöyle:

TABANDAN BÜYÜK TALEP VAR

İnce’nin parti kurma konusunu artık gündemine aldığı konuşuluyor, bayramdan sonra ekibini toplayıp kararını netleştirmesi bekleniyor. Yakın kurmaylarına “Kurultaydan sonra çok talep alıyorum” dediği söyleniyor.

İKİ AYRI ANKET

Muharrem İnce’ye yakın ekibin potansiyeli belirlemek için iki ayrı kamuoyu araştırma şirketine anket yaptırdığı ifade ediliyor. “Muharrem İnce parti kursa oy verir misiniz” sorusuna yüzde 7 ve yüzde 9.5 oranında “evet” yanıtı verildiği belirtiliyor.

(SuperhaberTV/ Hurriyet)Üye OlÜye Girişi