Muharrem İnce'den yeni parti kuracağı iddialarıyla ilgili açıklama

 

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, 31 Temmuz tarihinde köşe yazısında, CHP'li Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağını ve kuruluşunun da 15 Eylül'de açıklanacağını öne sürmüştü. Bayer'in bu iddiası ana akım televizyon kanallarında gündem oluşturmuştu. .

02.08.2020
Yazı Boyutu:  
CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin siyaset siyaset kulislerini bir anda hareketlendiren  kendi partisini kuracağı iddiası ile  Muharrem İnce "herkese iyi bayramlar mesajı" gönderdi.

Muharrem İnce yeni parti kuracağı iddialarıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada iddiaları yalanlamamakla beraber, bu konuda hiçbir haber ajansına ve gazeteye açıklama yapmadığını da bildirdi.

İnce Twitter mesajında  şu ifadelere yer verdi;

"Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, açıklama yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım. Herkese iyi bayramlar.İNCE'NİN CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI İÇİN İKİ YOL VAR

Muharrem İnce, 33 yaşında CHP İl Başkanlığı, 4 dönem milletvekilliği yaptı. Partisinin TBMM Grup Başkanvekilliği görevinde bulundu. Cumhurbaşkanı adayı oldu. Seçimi kaybetti. Seçim gecesi hiçbir açıklama yapmaması nedeniyle eleştirildi. Şu anda CHP delegesi, emekli milletvekili.

Muharrem İnce CHP'ye genel başkan olamadığına göre, cumhurbaşkanlığı adaylığında ısrarlıysa İnce'nin önünde cumhurbaşkanlığı adaylığı için iki yol var: Ya 100 bin imza bulup cumhurbaşkanı adayı olmak. Siyasi parti kurup genel başkan seçildikten sonra cumhurbaşkanı adayı olarak ortaya çıkmak.  (Kazete)


Üye OlÜye Girişi