Müjdat Gezen'e kanser tedavisi gören kızına ziyaret yasağı

 

Ünlü sanatçı Hollanda'da tedavi gören kızının yanına gitmek istedi ancak izin verilmedi.

29.12.2018
Yazı Boyutu:  
Halk TV’de yayınlanan Halk Arenası programında yaptığı açıklamalar nedeniyle “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 
hakkında soruşturma başlatılan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan sanatçı Müjdat Gezen’in avukatı adli 
kontrolün kaldırılmasını talep etti.

HAKARET KASTI YOK

Sözcü'de yer alan habere göre, yurtdışına çıkış yasağı konularak, haftada bir gün ikametine en yakın karakolda imza atması şartıyla serbest bırakılan Müjdat Gezen'in avukatı Celal Ülgen, adli kontrol kararını veren Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği'ne dilekçe sunarak adli kontrol tedbirinin kaldırılmasını talep etti. Kararın usul ve yasaya aykırı olduğunun belirtildiği dilekçede, Gezen'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret etme kastının bulunmadığı belirtildi.

Cumhurbaşkanına hakaret suçu hakkında genellikle hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verildiğinin hatırlatıldığı dilekçede, “Herhangi bir adli kontrol tedbiri uygulanması gerekmediği gibi özellikle yurtdışına çıkış yasağı şeklinde uygulanması kararlaştırılan adli kontrol tedbiri ile istenilen ceza arasında orantı da olmadığı için ölçülülük ilkesi de zedelenmektedir” denildi Yurtdışına çıkış yasağının, suç için öngörülen cezadan dahaağır bir yaptırım olduğu ifade edilerek şöyle devam edildi:

KIZINI GÖRMESİ GEREKİYOR

“Müvekkilimizin kızı Hollanda'da yaşamaktadır. Müvekkilimiz kanser tedavisi gören kızı Elif Gözen Öğretir için sürekli Hollanda'ya gitmektedir. Yurtdışına çıkış yasağımüvekkilimizin kızı ile olan iletişimini keseceği için gereksiz, fazla ve müvekkilimize manevi işkence çektirecek yöntem olmuştur” ifadelerine yer verildi.

Üye OlÜye Girişi