Müjdat Gezen’in pasaportuna önce el konuldu sonra geri verildi

 

Müjdat Gezen’in yurtdışına çıkışına izin verilmedi. Tiyatro oyunu ekibi uçağa binerken Gezen Türkiye’de kaldı. Emniyet müdürlüğü sistemsel arıza gerekçesiyle el konulan pasaportu özür dileyerek geri verdi.

9.05.2019
Yazı Boyutu:  
Yurtdışında sahneleyeceği tiyatro oyunu için bugün sabah saatlerinde havalimanına giden Müjdat Gezen’in pasaportuna el konuldu.

SEHVEN EL KONULMUŞ!

Müjdat Gezen’in avukatı Celal Ülgen’in Odatv’ye verdiği bilgiye göre; pasaporta el koyulmasının ardından Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüyle iletişime geçildi. Yetkililer, sistemlerinde hata olduğunu, pasaporta “sehven” el koyulduğunu söyledi.

“BÜYÜK REZALET”

Müjdat Gezen’in avukatı Celal Ülgen sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Büyük rezalet yurt dışına çıkış yasağı kaldırılan MÜJDAT Gezen şu anda yurt dışına çıkamıyor çünkü pasaportu iptal edilmiş. SABIHA Gökçen’de pasaportuna el konuldu ve geri dönüyor. Yurt dışında oyunu vardı. Ekip gitti Müjdat Gezen gidemedi. Pasaport iptali yargısal bir işlem değil idari bir işlemdir. Üstelik bize bildirilmeyecek büyük zarara uğramamıza neden olundu.”

Büyük rezalet yurt dışına çıkış yasağı kaldırılan MÜJDAT Gezen şu anda yurt dışına çıkamıyor çünkü pasaportu iptal edilmiş. SABIHA Gökçen’de pasaportuna el konuldu ve geri dönüyor.

3.665 kişi bunun hakkında konuşuyor

SİSTEM ARIZASINDAN KAYNAKLANDI

Sanatçının avukatı Celal Ülgen, "Yurt dışında sahneleyeceği tiyatro oyunu için bugün sabah saatlerinde havalimanına giden Müjdat Gezen'in pasaportuna el konuldu" duyurusunun ardından yeni bir paylaşım yaparak emniyetten arandıklarını ve durumun "sistemsel arızadan" kaynaklandığını bildirdi.

Sanatçı Müjdat Gezen'in pasaportuna bu sabah Sabiha Gökçen Havalimanında el konuldu.

Gelişmeyi Müjdat Gezen'in avukatı Celal Ülgen sosyal medyadan yaptığı açıklamayla duyurdu. Av. Celal Ülgen, Gezen'in pasaportuna el konulduğunu duyururken, "Büyük rezalet yurt dışına çıkış yasağı kaldırılan Müjdat Gezen şu anda yurt dışına çıkamıyor çünkü pasaportu iptal edilmiş. Sabiha Gökçen’de pasaportuna el konuldu ve geri dönüyor" ifadelerini kullandı.

Avukat Celal Ülgen, Twitter hesabından bir duyuru daha yaparak yaparak durumun "sistemsel arızadan" kaynaklandığını aktardı ve Emniyetin özür dilediğini kaydetti. Ülgen paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Evet şu anda Emniyet Müdürlüğünden aradılar. Sistemsel bir hata olduğunu ve Müjdat Gezen'in yurt dışına çıkabileceğini, pasaportunu derhal vereceklerini söylediler. Özür de dilediler. Bu nedenle Basın toplantısı iptal. Müjdat Gezen oyuna yetişmeye çalışacak."

NE OLMUŞTU?

Halk Tv’de yayınlanan “Halk Arenası” programında yaptıkları açıklamalar nedeniyle sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında Aralık ayında soruşturma başlatılmıştı. 24 Aralık’ta iki usta ismin evine sabah saatlerinde polis gitmişti. Savcılık Akpınar ve Gezen’i adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk etmiş, mahkeme, Akpınar’ı ve Gezen’i, yurtdışına çıkış yasağı ve haftada bir imza atması şartıyla serbest bırakmıştı.

Ocak ayında ise Müjdat Gezen’in yurtdışına çıkış yasağı kaldırılmıştı. (ODATV)

Üye OlÜye Girişi