Münevverin katili cezaevinde istenmiyor

 

Münevver Karabulutu başını keserek öldüren Cem Garipoğlunu koğuş arkadaşları istemiyor

13.01.2013
Yazı Boyutu:  

 

 
İki yıl önce  İstanbul'da 17 yaşındaki lise öğrencisi  sevgilisi Münevver Karabulut'u başını keserek öldüren ve  cesetini çöp konteynarına atan katil zanlısı  Cem Garipoğlu'na cezaevindeki koğuşta pasaklı olması yüzünden arkadaş dayanmıyor.
 
 
Silivri'de 5 No'lu Cezaevi'nde yatan Cem Garipoğlu'nu önce amcası Hayyam Garipoğlu'nun yakın arkadaşı işadamı Korkmaz Yiğit, ardından da yağma suçundan yatan Hakan Y. adlı hükümlü terk etti: "Çok pasaklı" 
 
Cem Garipoğlu, ilk olarak amcası Hayyam Garipoğlu'nun yakın arkadaşı işadamı Korkmaz Yiğitile aynı koğuşta kaldı. Korkmaz Yiğit, Cem Garipoğlu'nun "pasaklı olduğu" iddiasında bulunarak koğuşunu değiştirmek istedi. Yaklaşık 2 ay Cem Garipoğlu ile aynı koğuşta kalan Yiğit, Garipoğlu'nun temizlik işlerine yardım etmemesini de gerekçe olarak gösterdi. Korkmaz Yiğit'in talebi yerine getirildi ve başka koğuşa yerleştirildi.
 
3 AY DAYANDI 
 
Habertürk'ün haberine göre, Korkmaz Yiğit'in yerine ise Hakan Y. adlı mahkûm yerleştirildi. Yağma suçundan hükümlü bulunan Hakan Y., cezaevindeki giderlerini karşılar umuduyla Cem Garipoğlu ile aynı koğuşta kalmayı kabul etti. Cem Garipoğlu'nun koğuşuna geçen Hakan Y., bu duruma 3 ay dayanabildi. Cem Garipoğlu'ndan cezaevindeki temizlik işlerini yapma karşılığında para alan Hakan Y. de bu duruma isyan etti. 
 
'GECELERİ KORKUTUYORDU' 
 
Cem Garipoğlu'nun tutarsız davranışları nedeniyle psikolojisinin bozulduğu öne sürülen Hakan Y., geçtiğimiz hafta içerisinde koğuşu boşalttı. Cem Garipoğlu'nun çok pasaklı olduğunu ve geceleri kendisini korkuttuğunu yakın çevresine bildiren Hakan Y., cezaevi yönetiminden koğuşunun değiştirilmesini talep etti. Cem Garipoğlu ile sohbet edemediğini, gece sergilediği tuhaf tavır ve davranışlarının kendisini korkuttuğunu da belirten Hakan Y.'nin bu talebi cezaevi yönetimi tarafından kabul edildi. Hakan Y.'nin de terk ettiği Garipoğlu, şimdi cezaevinde tek başına kalıyor.  (Haberturk)
 
 
 

Üye OlÜye Girişi