Murat Ülker'e üst düzey iki kadın yardımcı

 

Yıldız Holding Yönetim kurulu başkanı Murat Ülker'e direk bağlı çalışan üst yönetici sayısı 14'ten 22'ye çıkardı

18.04.2016
Yazı Boyutu:  
Yıldız Holding'in attığı dev adımlarla Türkiye'nin en global grubu haline geldiği belirtilirken, iktidarın da desteğini arkasına alan dev holding, 14 ülkede, 77 üretim tesisi ile 320 markayı yönetiyor.

Son satın almalarla birlikte bünyesindeki çalışan sayısı 26 bine ulaşan Yıldız Holding'de,  doğal olarak en kritik saha insan kaynaklan yönetimi.

Yönetim kurulu başkanı Murat Ülker'e direk bağlı çalışan üst yönetici sayısı 14'ten 22'ye çıkarken, yeni yönetim kategorileri ve atamalar sık aralıklarla devreye sokuluyor. 

Yıldız Holding Global M&A ve Iş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nurtaç Ziyal, geçen hafta yeni bir terfi yaşadı.

Grubun son yıllardaki tüm satın alma ve satış operasyonlarında kritik görevler üstlenen ekipte yer alan Ziyal, Strateji ve Büyümeden Sorumlu Başkan (Chief Strategy and Growth Officer) oldu.Yıldız Holding, AR-GE bölümünün yöneticiliğinde de bir değişikliğe gitti. Godiva markasından transfer edilen Nina Williams, daha önce bu görevi üstlenen Ahmet Anbarcı yerine Chief R&D Officer (AR-GE'den sorumlu tepe yönetici) pozisyonuna getirildi.

(Patronlar Dünyası)


Üye OlÜye Girişi