Mutlu Kaya: Beni vuran adam cezaevinden çıkarılırsa kendimi yakarım

 

Beş yıl önce Diyarbakır'da eski erkek arkadaşı tarafından başından vurularak ölümden dönen Mutlu Kaya Meclis Genel Kurulu'nda görüşmeleri devam eden infaz düzenlemesi teklifine isyan etti.

12.04.2020
Yazı Boyutu:  
Geçtiğimiz günlerde ablasının da erkek arkadaşı tarafından vuralarak öldürüldüğünü hatırlatan Mutlu Kaya, "Eğer kadına şiddet uygulayan, öldüren erkeklere ağır cezalar verilseydi ablam şimdi hayatta olacaktı" derken, kendisini vurararak sakat bırakan erkeğin cezasının bitmesine 4 yıl kaldığını hatırlattı. 

"Adalet yerini bulsun yoksa ben nefes alamam. Günü geldiğinde adalet yerini bulmazsa Meclis önünde kendimi yakarım. Lütfen sesimi duyun bu sefer adalet yerini bulsun" diyen Mutlu Kaya, Meclis Genel Kurulu'nda bu akşam saatlerinde sonuçlanması beklenen infaz düzenlemesi teklifine Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nda canlı yayında isyanını dile getirdi,


Mutlu Kaya, "Onun sadece 4 yılı kaldı ama ben hala aynıyım. Yürüyemiyorum, lavobaya gidemiyorum, saçlarımı tarayamıyorum. Ciğerim çok yanıyor. Bundan 3 gün bana bir kağıt geldi. Kağıtta Veysi Ercan'ın açık cezaevine çıkması isteniyordu. Ben kesinlikle istemiyorum. O insan çıkarsa başka kızlara da bunu yapar. İlla ki adalet yerini bulsun diye sizin de mi ciğeriniz yansın istiyorsunuz?" dedi. Kaya ayrıca, "Adalet yerini bulsun yoksa ben nefes alamam. Günü geldiğinde adalet yerini bulmazsa Meclis önünde kendimi yakarım. Lütfen sesimi duyun bu sefer adalet yerini bulsun" diye konuştu.

Üye OlÜye Girişi