Nakliyat firması seçerken bunlara dikkat!

 

Evinizi ya da ofisinizi taşımayı planlıyorsanız nakliyat firması seçiminde dört temel özellik öne çıkıyor.

14.06.2021
Yazı Boyutu:  
Evinizi ya da ofisinizi taşımayı planlıyorsanız nakliyat sürecini en kolay şekilde tamamlamak istersiniz. Elbette eşyalarınızın problemsiz bir şekilde ve hiçbir hasar görmeden taşınmasını istemeniz son derece normaldir. Ancak bunun sağlanabilmesi için nakliyat firması seçiminizi titizlikle yapmanız gerekiyor. Ülkemizde hemen her şehirde hizmet veren çok sayıda nakliye firması bulunuyor. Bu firmalar arasından hangisini tercih edeceğiniz konusunda karar vermeden önce aşağıda sıraladığımız tüm hususları gözden geçirin.

Deneyim, Fiyattan Daha Önemli!

Öncelikle tercih edeceğiniz nakliyat firmasının bu alanda deneyim sahibi olmasına özen gösterin. Çoğunlukla fiyat odaklı seçim yapılıyor olsa da bu doğru bir hamle değildir. Tecrübenin nakliye için ayrılacak bütçeden daha önemli olduğunun altını çizmek gerekir. Deneyim sahibi olmayan firmalar yerine daha önce bu hizmeti defalarca sunmuş olan tecrübeli firmaların tercih edilmesine özen göstermenizi tavsiye ederiz. ‘ucuz olan aslında daha pahalıdır’ felsefesinin nakliyat hizmetlerinde geçerli olduğunu belirtebiliriz.

Yeni Adresi Belirlemeden Firma Arayışına Girmeyin!

Çoğunlukla taşınma kararı verildiğinde hemen nakliye firması seçimi de yapılmak isteniyor. Ancak firmanın size bir fiyat teklifinde bulunabilmesi için öncelikle taşınacağınız adresin de belli olması gerekir. Dolayısıyla yeni evinizi ya da yeni ofisinizi belirlemeden nakliyat firması arayışına girmeniz zaman kaybına yol açabilir. Satın alacağınız ya da kiralayacağınız evin/ofisin belirlenmesinin ardından firmalarla iletişime geçin.

Taşınacak Eşyaları Eksiksiz Şekilde Bildirin!

Dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri de hangi eşyaların taşınacağı konusunda nakliyat firmasına eksiksiz bir şekilde bilgi vermenizdir. Eşyaların belirlenmesi konusunda çok detaylı bir çalışma yapmanız gerekiyor. Örneğin ev taşıyacaksanız  yatak odası takımı, yemek odası takımı gibi  bilgiler vermeniz durumunda taşınacak olan eşyalara dair nakliyat firmasının fikir sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Birkaç Firmadan Fiyat Alın!

Ankara'da nakliyat hizmeti veren çok sayıda firma bulunuyor. Karar vermeden önce birkaç farklı firmadan fiyat teklifi almanız daha düşük bir bütçeyle nakliye işleminin gerçekleşmesini sağlamınız anlamına geliyor. Bu noktada da devreye Armut.com giriyor. Çok sayıda Ankara evden eve nakliyat firmasına bu site aracılığı ile ulaşabilir ve tek tıkla fiyat teklifi alabilirsiniz. Firmaların puanlarına göz atabilir ve böylece güvenilir bir firma seçimi yapabilirsiniz. 

Üye OlÜye Girişi