Nilüfer’de sinema günleri yarın başlıyor

 

Sinema Günleri çerçevesinde Yılmaz Güney'in kızı Elif Güney Pütün ile bir söyleşi yapılacak

29.08.2015
Yazı Boyutu:  
Bursa Nilüfer Belediyesi Halk Evi önünde 30 Ağustos-9 Eylül tarihleri arasında Türk sinemasının 10 farklı filmi sinema tutkunları ile buluşacak.

30 Ağustos Pazar akşamından itibaren 10 gün boyunca Nilüfer Belediyesi Halk Evi önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda ücretsiz sinema gösterimi yapılacak. Sinema tutkunları her akşam ayrı bir filmi izleme şansına sahip olacak.

Nilüfer Sinema Günleri 30 Ağustos Pazar akşamı saat 21.00’de ‘Mandıra Filozofu İstanbul’ ile başlayacak.

31 Ağustos Pazartesi günü 2014 yılı yapımı Ayhan Sonyürek’in yönetmenliğini yaptığı 'İyi Biri' izleyici ile buluşacak.

Sinema Günleri’nde 1 Eylül Salı Günü Zeki Ökten’in yönetmenliğini yaptığı ‘Çöpçüler Kralı', 2 Eylül Çarşamba Tunç Şahin’in yönettiği 2014 yılı yapımı 'Karışık Kaset', 3 Eylül Perşembe Murat Düzgünoğlu’nun ödüllü filmi ‘Neden Tarkovski olamıyorum’, 4 Eylül Cuma Ertem Eğilmez’in yönettiği 'Gülen Gözler', 5 Eylül Cumartesi günü Kartal Tibet’in hiç eskimeyen ‘Tosun Paşa’ filmi, 6 Eylül Pazar Özhan Erin’in filmi ‘Son Mektup’, 7 Eylül Pazartesi günü Venedik Film Festivali’nde y jüri özel ödülü alan ‘Sıvas’ filmi, 8 Eylül Salı da Orhan Aksoy’un yönettiği 'Neşeli Günler' izlenime sunulacak.

YILMAZ GÜNEY'İN KIZI İLE SÖYLEŞİ YAPILACAK

Farklı tatlarda 10 filmin gösterime sunulacağı Sinema Günleri’nde ayrıca Yılmaz Güney'in ölüm yıldönümü olan 9 Eylül Çarşamba günü düzenlenecek söyleşi ile de Türkiye’de bir ilke imza atılacak.

Nilüfer Belediyesi Kültür Müdürü Güney Özkılınç, Yılmaz Güney’in kızı Elif Güney Pütün ile yine Cumhuriyet Meydanı’nda bir söyleşi gerçekleştirecek. (Birgün)

Üye OlÜye Girişi