Nur Ger 'BM iş dünyası sözcüsü' oldu

 

TÜSİAD'ın Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu başkanı Nur Ger, UN WEPs'in sözcülüğüne atandı

18.02.2016
Yazı Boyutu:  
Toplumsal cinsiyet eşitliği savunucusu Nur Ger, 2016 yılından itibaren 2 yıl süresince Birleşmis Milletler Kadının Güçlenmesi Presipleri (UN WEPs) İş Dünyası Sözcüsü olarak atandı.

UN WEPs Liderlik Grubu'na dahil edilen Ger aynı zamanda 15-16 Mart'ta ABD New York'ta düzenlenecek yıllık konferansa özel konuşmacı olarak davet edildi.

TESEV, KA.DER  ve KAGİDER'in kurucu üyesi olan Ger, TÜSİAD'a bağlı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu'nun başkanlığını yürütüyor

MB WEPs 3 YIL ÖNCE NUR GER'E LİDERLİK ÖDÜLÜ VERMİŞTİ

BİRLEŞMİŞ Milletler (BM) Kadını Güçlendirme Prensipleri (WEPs) yarışmasında WEPs Sözleşmesi’ni imzalayan ilk Türk KOBİ’si olan SUTEKS Tekstil’e 2013 yılında insan odaklı ve kadın erkek eşitliği gözeten kurumsal iş modeli onur ödülü verilmişti.  8 Mart 2013 hfshinde Dünya Kadınşlar Günü etkinliği kapsamında New York’ta düzenlenen törende ödülü şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Nur Ger  almıştı.

Nur Ger, halen TÜSİAD Kadın-Erkek Eşitliği Çalışma Grubu Başkanı olarak kadının istihdama katılması konusunda çalışmalarını yürütüyor. 
SUTEKS'de  uyguladıkları hiyerarşisiz yönetim anlayışıyla ayrımcılıktan arınmış bir iş ortamı yaratmayı hedefllediklerini belirten Nur Ger,  "SUTEKS’in tüm iş süreçlerindeki mottomuz "Varlıklarının yarısını kullanamayan gelişemez. Çalışanlarımızın iş ve aile yaşamını dengelemek amacıyla yürüttüğümüz yenilikçi uygulamalar bize verimlilik ve kar olarak dönmektedir. Tüm işverenlere ve girişimcilere düşen sorumluluk, iş planlarına bu yenilikçi uygulamaları entegre ederek cinsiyet eşitliğini sağlamak olmalıdır."

SUTEKS, 2012 yılında da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın "Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" yarışmasında "Orta Ölçekli İşletme" kategorisinde birincilik ödülü kazanmıştı.

 

Üye OlÜye Girişi