Nuriye ve Semih'e destek eyleminde polis kol kırdı

 

Gülmen ve Özakça’ya destek eylemine müdahale eden çevik kuvvet, 45 kişi gözaltına aldı, bir kişinin ise kolu kırıldı

23.07.2017
Yazı Boyutu:  
137 gündür işlerine geri dönme talebiyle açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek olmak için Ankara’da buluşan kitleye, polis müdahalesinde en az 45 kişi gözaltına alındı. Polis bir kişinin de kolunu kırdı.

Cumhuriyet'in haberine göre; Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile mesleklerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın tutuklandıktan sonra cezaevinde de devam ettikleri açlık grevi eylemi 137’nci gününde devam ediyor.

Özakça’nın ‘ev hapsi’nde olan eşi Esra Özakça ise 62 gündür açlık grevinde.Aralarında siyasi parti, demokratik kitle, sağlık ve hukuk örgütlerinin de bulunduğu 43 kurumun oluşturduğu ‘Nuriye ve Semih İçin Dayanışma Platformu’nun çağrısıyla Ankara’da buluşan kitle Çankaya Belediyesi önünde toplandı.

Tutuldukları Sincan F Tipi Kapalı Cezaevi’nde açlık grevinin 137’nci gününde olan Gülmen ve Özakça’ya destek olmak için Güven Park’tan Yüksel Caddesi’ne yürümek isteyenlere, polis sert müdahalede bulundu.


Müdahale sırasında en az 45 kişi gözaltına alınırken, bir eylemcinin de kolu polis tarafından kırıldı.

Gözaltına alınanlar arasında avukatlar da var.

Gözaltı sayısının artabileceği belirtiliyor.

Polis müdahalesi Yüksel Caddesi civarında devam ediyor.

Fotoğraflar: Di Haber)
Üye OlÜye Girişi