Nusaybin'de şehit sayısı 5'e çıktı

 

Nusaybin'de sabah saatlerinde 1 Emniyet Amiri, öğleden sonra 1 Binbaşı ile 1 Emniyet Amiri şehit oldu. Akşamüstü saatlerinde 2 polis daha şehit düştü.

07.04.2016
Yazı Boyutu:  
Mardin'in Nusaybin ilçesinden çok acı haberler geliyor. Sabah saatlerinde bir emniyet amiri keskin nişancı tüfeği Kanas ile açılan ateşle şehit edilmiş, ardından öğle saatlerinde patlatılan bomba ile bir Binbaşı ve bir Emniyet amiri daha şehit düşmüş, 5 güvenlik görevlisi de yaralanmıştı. Akşamüstü saatlerinde ise 2 polisin daha şehit düştüğü haberi geldi.

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde 14 Mart'tan itibaren hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için düzenlenen operasyonlar, bugün kalabalık PKK'lı grubunun tespit edildiği Dicle Mahallesi'nde yoğunlaştırıldı.

KANAS SİLAHIYLA ATEŞ AÇTILAR

Saat 09.00 sıralarında güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında başlayan çatışmalar devam ederken saat 11.40'da keskin nişancı tüfeği Kanas ile açılan ateşle Emniyet Amiri Doğan Sakarya ağır yaralandı.

Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Emniyet Amiri Doğan Sakarya, burada doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit Sakarya'nın İzmir Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesinden Nusaybin'e geçici görevle gittiği öğrenildi.

YİNE PATLAYICI TUZAĞI

Takviye kuvvetlerin desteğiyle operasyon genişletilirken, teröristler bu kez saat 13.45 sıralarında güvenlik güçlerinin girdiği bölgede, önceden tuzakladıkları patlayıcıyı infilak ettirdi. Patlamada, Binbaşı Ahmet Karaman ile Emniyet Amiri Zafer Kurt şehit oldu.

Yaralanan 5 güvenlik görevlisi de Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

ŞEHİT BİNBAŞI JANDARMA ÖZEL HAREKAT'TA GÖREVLİYDİ, ŞEHİT EMNİYET AMİRİ DE GEÇİCİ GÖREVLE GELMİŞTİ

Şehit Binbaşı Ahmet Karaman'ın Jandarma Özel Harekat'ta görevli olduğu, şehit Emniyet Amiri Zafer Kurt'un da Bingöl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürü olduğu ve Nusaybin'e geçici görevle geldiği belirtildi.

BİR ACI HABER DAHA

Hain saldırıların ardından Dicle Mahallesi'nde geniş kapsamlı operasyonlar sürdürüldü. Ancak operasyon sırasında PKK'lı teröristlerin, güvenlik güçlerinin ilerlemesini önlemek için tuzakladıkları bombanın imha edilmesi sırasında şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamada 2 polis memuru şehit oldu.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Mardin Valiliği'nden Binbaşı Karaman ve Emniyet Amiri Zafer Kurt'un şehit olduğu olayla ilgili şu açıklama yapıldı:

"07.04.2016 perşembe günü Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde devam eden operasyon neticesinde Dicle Mahallesi'nde saat 13.45 sıralarında daha önceden tuzaklanmış olan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucunu Jandarma Binbaşı Ahmet Karaman ve Polis Özel Harekat Emniyet Amiri Zafer Kurt şehit olmuştur."

GENELKUMAY DA AÇIKLAMA YAPTI

Genelkurmay Başkanlığı, Mardin'in Nusaybin ilçesindeki operasyonlarda PKK'nın tuzakladığı el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu 1 asker ile 1 polisin şehit düştüğünü, 3 askerin ise yaralandığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"07 Nisan 2016 Perşembe günü Mardin ili Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcıların patlatılması neticesinde 1 kahraman silah arkadaşımız ve 1 kahraman emniyet mensubumuz şehit olmuş, 3 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımızın mensupları ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz." 

Üye OlÜye Girişi