Oda arkadaşının gözlerini oyan hasta babaannesini baltayla öldürmüş

 

Adana'da akıl hastanesinde uzun süredir tedavi görmekte olan şizofreni hastası N.K.'nın, 5 yılce babaannesini öldürdüğü, ayrıca Manisa akıl hastanesinde de bir kadının diş fırçasıyla gözlerini oymaya çalıştığı ortaya çıktı.

07.03.2020
Yazı Boyutu:  
Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastanesi'nde yatarak tedavi gören Sultan Güner'in gözlerini parmağıyla oyan şizofreni hastası N.K.'nın, 5 yıl önce de babaannesi K.K.'yı başına baltayla vurarak öldürdüğü belirlendi.

N.K.'nın  babaanne cinayetinin ardından akli dengesi yerinde olmadığı gerekçesiyle yatırıldığı Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde ise bir başka hastanın gözlerini diş fırçasıyla oymaya çalıştığı ortaya çıktı. 



Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastanesi’nde yatarak tedavi gören şizofreni hastası N.K., 1 Mart’ta aynı odada kaldığı 3 çocuk annesi Sultan Güner’in iki gözünü parmaklarıyla oydu. N.K. aynı odada tutulan Sultan Güner'i kendisine küfrettiği için uyuduğu sırada gözlerini oyduğunu söylemişti.

Sultan Güner, götürüldüğü Adana Şehir Hastanesi’nde tedaviye alınırken, olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Başhekim ile başhekim yardımcısının da aralarında bulunduğu 8 personel açığa alındı. N.K. ise tek kişilik sünger odada gözlem altına alındı. 



BABAANNESİNİ BALTAYLA PARÇALAMIŞ

Dehşete düşüren olayla ilgili soruşturma devam ederken, N.K.’nin, 2015 yılında kendisine küfrettiğini ileri sürdüğü babaannesi K.K.’yi baltayla öldürdüğü ortaya çıktı. 

N.K.’nin bu olaydan sonra tutuklandığı, akli dengesinin bozuk olduğu anlaşılınca tedavi için Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne yatırıldığı belirlendi. 

BAŞKA BİR HASTANIN GÖZLERİNİ DİŞ FIRÇASI İLE OYMAYA ÇALIŞTI

 Burada da birlikte kaldığı bir hastanın gözlerini diş fırçasıyla oymaya kalktığı, ancak görevliler tarafından engellendiği bildirildi.

N.K.’nin, bu olaydan sonra Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastanesi’ne sevk edildiği öğrenildi. 

(DHA)


Üye Ol



Üye Girişi