Ödüllü atık pil kampanyası

 

İBB'nin TAB işbirliğiyle kampanyası 5 Haziran'da başlıyor

26.05.2014
Yazı Boyutu:  

 

İBB'nin TAB işbirliğiyle kampanyası 5 Haziran'da başlıyor

 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, her yıl Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘Atık Pil Kampanyası’ için start verdi. Bu yıl 17’inci kez düzenlenecek kampanya, 5, 6 ve 7 Haziran 2014 tarihlerinde Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ve ilçe belediyeleri işbirliğinde gerçekleşecek. Kampanyaya katılmak isteyen çevre dostları, yıl boyunca topladıkları kullanılmış pilleri etkinlik süresince Belediye’nin giriş kapısında kurulacak stanttaki kumbaralara atabilecek. 7 kategoride yapılacak kampanyada dereceye girenler, cep telefonu, notebook, tablet pc, bisiklet, fotoğraf makinası gibi birbirinden güzel hediyeler kazanacak.

KAMPANYA REKORA DOYMUYOR

Çevre bilinciyle Türkiye’nin en önde gelen kentlerinden biri olan İzmir’de ‘Atık Pil Kampanyası’ her yıl yeni bir rekor kırıyor. Her yaştan İzmirli’nin katıldığı kampanya çerçevesinde, 2007 yılında 8 ton, 2008 yılında 8.6 ton, 2009 yılında 13.4 ton, 2010 yılında 21.1 ton, 2011 yılında 25 ton, 2012 yılında 27.6 ton, 2013 yılında ise 29.1 ton atık pil toplanmıştı. Pillerin neden olduğu çevre kirliliğini en aza indirmek ve doğaya gelişigüzel atılan pillerin neden olduğu ciddi tehlikeleri önlemek amacıyla düzenlenen örnek kampanyanın bu yıl da büyük ilgi görmesi bekleniyor. Toplanan atık piller, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından belirlenen lisanslı bertaraf tesislerinde bertaraf edilecek.

ÖDÜL TÖRENİ 10 HAZİRAN'DA

 

Atık Pil Kampanyası, yetişkinler, gençler, çocuklar, okullar, kurumlar ve sivil toplum kuruluşları, anaokulları ile muhtarlıklar olmak üzere toplam 7 kategoride düzenleniyor. Her kategoride dereceye girenler, cep telefonu, notebook, tablet pc, bisiklet, fotoğraf makinası, dijital fotoğraf çerçevesi, e-kitap okuyucu, yazıcı, satranç eğitim panosu ve satranç takımı, dokunmatik akıllı tahta, çay/kahve makinası gibi teşvik ödüllerine sahip olacak. Ödül töreni, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda 10 Haziran 2014 saat 18.00’de.

 

 

 

 

 


Üye OlÜye Girişi