Öğrencisine tecavüzden 35 yıl hapis!

 

Din Kültürü öğretmeni 15 yaşındaki çocuğa tecavüz etti

11.04.2015
Yazı Boyutu:  
 
İzmir'in Dikili İlçesi'nde, lise öğrencisi 15 yaşındaki E.A.'ya tecavüz ettiği ileri sürülen Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmeni 52 yaşındaki R.K.'ye 35 yıl, fırıncı 55 yaşındaki A.K. ve kendisine yardım ettiği iddia edilen eşi E.K.'ye 24 yıl hapis cezası verildi.
 
 
Dikili'de lise öğrencisi 15 yaşındaki E.A.'ya 2012 yılında tecavüz ettiği belirtilen fırıncı A.K., kendisine yardım ettiği iddia edilen eşi E.K. ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni R.K.'nin yargılandığı Bergama Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın bugün karar duruşması görüldü.
 
Milliyet'in haberine göre, tutuksuz yargılanan sanıklardan 8'inci duruşmaya sadece R.K. katıldı. Diğer sanıkların avukatları ise mahkeme salonunda hazır bulundu. Sanıkların son savunmaları soruldu. R.K. ile diğer sanıkların avukatları, suçlamaları bir kez daha kabul etmedi.
 
CEZA YAĞDI
Ardından mahkeme heyeti kararı, okudu. R.K.'ya önce 'cinsel istismar'dan 10 yıl verildi. Ardından 'istismarın mağdurunun ruh sağlığının bozulmasına yol açtığı gerekçesiyle cezayı 15 yıla, sanığın öğretmen oluşu nedeniyle de 22 yıl 6 aya çıkardı. Son olarak; 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve bu suçu mağdurun öğretmeni oluşu sırasında işlediği' gerekçesiyle sanık R.K.'yı toplam 36 yıl hapse mahkum etti.
 
Fırıncı A.K. için 'suçu birden fazla kişi ile işlemesi', 'mağdurun ruh sağlığının bozulması' ve 'hürriyetten yoksun bırakma' suçundan 24 yıl hapsine karar verildi. Fırıncının eşi E.K. hakkında da 'cinsel istismara yardım etme', 'mağdurun ruh sağlığının bozulması' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlarından 24 yıl hapsi cezası çıktı. Öğretmen R.K., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Dava sırasında E.A.'ya konuşmaması için baskı yaptığı ileri sürülen fırıncının eşi E.K. ile arkadaşı A.Z.T.'ye 'tehdit' suçundan 1800'er lira para cezası verildi. Diğer sanıkların yakalanması için Dikili Emniyet Müdürlüğü'ne yazı yazılmasına karar verildi.
 
 

Üye OlÜye Girişi