Twitter paylaşımını geçin, 1

Twitter paylaşımının sonu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Bir caninin kurbanı olması çok acı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Bir caninin kurbanı olması çok acı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter'dan yayımladığı mesajında, "Genç bir meslektaşım, kıymetli bir eğitimci Dr. Aylin Sözer'in vahşice katledildiği haberinin üzüntüsü içindeyim. En hafif tabiriyle bir caninin kurbanı olması çok acı. Lanetliyor; ailesi ve öğrencilerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun." dedi.

Akademisyen Aylin Sözer, Maltepe'deki evinde öldürüldü

'Her türlü desteği vermeye hazırız'

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter'da paylaştığı mesajda, "Kadın cinayetlerinin durdurulması için, bizden istenen her türlü desteği vermeye hazırız" ifadelerini kullandı.

Twitter paylaşımını geçin, 2

Twitter paylaşımının sonu, 2

Çocukların eğitim süreciyle ilgili dersler veriyorduİstanbul Aydın Üniversitesi'nde eğitim fakültesi dekan yardımcısı olan Aylin Sözer, Çocuk Resimlerinin Analizi Eğitimi ve Korona Günlerinde Çocuk Olmak gibi çocukların eğitim ve öğretim süreciyle ilgili dersler veriyordu.

İstanbul Aydın Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı Dr. Aylin Sözer, daha önce üniversitelerde eğitim fakültelerinin görevi ve okullarda şiddet gibi konularda medyaya röportajlar vermişti.

Koronavirüs günlerinde okullarda eğitimin nasıl sürdürülmesi gerektiği ve etkili iletişim gibi konularda eğitim veren Sözer, online dersler vererek öğrencileriyle iletişimini de internet üzerinden sürdürüyordu.


"Bir iyilik meleğiydi"

İstanbul Aydın Üniversitesi de Sözer'in hayatını kaybetmesiyle ilgili bir açıklama yaptı:

"Türkiye'de ve ABD'de alanında aldığı eğitimlerden sonra 2013 tarihinden bu yana üniversitemizde görev yapmakta olan Aylin Hocamız gerek akademik birikimi gerek öğrencilerine yaklaşımı gerek mesai arkadaşlarıyla uyumu gerekse hayat dolu, neşeli, sıcakkanlı, yardımsever; 'İyilik Meleği' karakteriyle tüm İAÜ Ailesi'nin büyük sevgi ve saygı duyduğu bir öğretim elemanıydı. Ülkemizde eğitim vermek için gezmediği, davetini kabul etmediği neredeyse hiçbir il kalmamıştı. On binlerce öğrenci ve öğretmene bilgisi, deneyimi ile ışık olmuştu.

"Böylesine müstesna bir değeri, ülkemizin son yıllarda yükselen bir sorunu olan kadın cinayetine kurban vermiş olmak, zorluklar ve sıkıntılarla geçen 2020 yılının bizim açımızdan en acı ve en unutulmaz anısı olmuştur. Öğrenci ve personelinin yüzde 60'ı kadın olan, Türkiye'nin aydınlık yarınlarının yetiştirilmesinde büyük görevler üstlenen ve geleceğin güçlü kadın liderlerini yetiştirmekten gurur duyan bir yükseköğretim kurumu olarak, kıymetli bir akademisyenimizi böyle korkunç bir olaya kurban vermek, bizim için tarifsiz bir üzüntü, keder ve öfke kaynağıdır. Bir akademisyenin ne kadar büyük emek, özveri ve zorluklarla yetiştiğini düşünürsek, toplumumuzun kaybı daha iyi anlaşılabilir."

Akademisyen Aylin Sözer, Maltepe'deki evinde öldürüldü