Öğretmen, öğretmen eşinin boğazını kesti

 

Öğretmen koca, boşandığı anaokolu öğretmeni eşini boğazını keserek öldürdü

10.12.2014
Yazı Boyutu:  
 
 
Mersin'de 52 yaşındaki öğretmen İsmail Sırrı Öcalan, eski eşi 42 yaşındaki öğretmen Yasemin Çetiner'i görev yaptığı anaokulunun önünde bıçakla boğazını keserek öldürdü.
 
 
Olay, saat 13.15 sıralarında merkez Toroslar İlçesi Osmaniye Mahallesi 81056 Sokak'taki Toroslar Anaokulu önünde meydana geldi. Adana'da bir özel dershanede görev yapan İsmail Sırrı Öcalan, kendisine ait 01 DEG 18 plakalı otomobiliyle 1,5 yıl önce boşandığı Yasemin Çetiner'in görev yaptığı anaokulunun önüne gelerek beklemeye başladı.
 
Öcalan, okuldan çıkan 1 çocuk annesi Çetiner, 33 BHP 30 plakalı otomobiline binmek üzereyken yolunu kesti. Tekrar kendisiyle birlikte olmasını istediği Çetiner'den olumsuz yanıt alınca tartışmaya başladı.
 
İsmail Sırrı Öcalan, tartışma sırasında Yasemin Çetiner'i sokak ortasında öğrenci ve velilerin gözleri önünde darp edip yere düşürdükten sonra üzerinde taşıdığı bıçakla boğazını kesti.
 
 
 
ANNESİNİ KANLAR İÇİNDE YERDE BULDU
 
Çevredeki bazı vatandaşlar ise İsmail Sırrı Öcalan'a sopalarla saldırdı. O sırada okula gelen 18 yaşındaki Halil İbrahim Öcalan, annesini kanlar içinde yerde yatarken buldu. Gözyaşlarına boğulan Öcalan, taşla babasına saldırdı. İsmail Sırrı Öcalan daha sonra otomobiline binip olay yerinden kaçtı. Yasemin Çetiner çağrılan ambulansla hastaneye götürülürken yolda yaşamını yitirdi.
 
Cinayete tanıklık eden çok sayıda öğrenci ve öğretmen sinir krizi geçirip göz yaşlarına boğuldu. Genç öğretmenin mesai arkadaşları, Yasemine Çetiner'in kendilerine eski eşi tarafından sık sık tahdit edildiği ve koruma isteğinin karşılanmadığı yönünde dert yandığını söyledi.
 
 
ÖNCE EKİBE, SONRA KAFAMA SIKARIM
 
Olay yerinden kaçan İsmail Sırrı Öcalan ise 155 telefonunu arayarak 'Beni yakalarsanız önce ekibe sonra da kafama sıkacağım' dedi. Bunun üzerine haber merkezi telsizden ekiplerin dikkatli olmaları konusunda uyardı. Öcalan'ı yakalamak için çalışma başlatan ekipler, MOBESE'den otomobilin Erdemli İlçesi istikametine doğru gittiğini belirledi. Erdemli İlçesi Sanayi Sitesi Mevkii'nde yola barikat kurarak aracı durdurmaya çalışan polis ekipleri, 'dur' ihtarına bulundu ardından da havaya uyarı ateşi açtı.
 
Barikatı hızla aşarak kaçmayı sürdüren Öcalan, Mersin-Antalya D-400 karayolu üzerinde yer alan Kocahasanlı Mahallesi'nde kıstırıldı. Otomobilden indirilip gözaltına alınan katil zanlısı, sorgulanmak üzere Mersin'e getirildi. (Hürriyet)
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi