Öğretmenlere 'kapı kapı gezip maske, kolonya dağıtın' talimatı

 

Ankara’da Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yolladığı bir talimat ile öğretmenlerden ve okul personelinden kapı kapı gezip kolonya ve maske dağıtması istendi.

20.04.2020
Yazı Boyutu:  
Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin alınan kararlar kapsamında 65 yaş üzeri yurttaşlara maske ve kolonya dağıtımı polis ve jandarma aracılığıyla yapılırken, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yolladığı bir talimat ile öğretmenlerden ve okul personelinden kapı kapı gezip kolonya ve maske dağıtması istendi.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, Ankara’da Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürlerine aşağıdaki talimatı yollayarak kolonya ve maske dağıtımını öğretmenlerin yapmasını istedi:

"Değerli okul müdürü arkadaşlarım. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza hediye paketi dağıtımı ile ilgili bilgilendirme toplantısı her eğitim bölgemizde ayrı ayrı olmak üzere koordinatör okullarımızda, koordinatör müdürlerimizin başkanlığında, o eğitim bölgesinde yer alan okul müdürleriyle yapılacak toplantıya eksiksiz katılmanızı rica ederim."

‘HİÇ İTİRAZ ETMEDEN DAĞITIN’

Okul müdürlerinin can güvenliğini gerekçe göstererek tepkisini dile getirmesinin ardından kendilerine “Hiç itiraz etmeden dağıtın” cevabı verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenleri dağıtım konusunda gönüllü olmaya zorlarken, kimi bölgelerde kolonya ve maske dağıtılması gereken adres sayısı 3 bini buluyor.


Üye OlÜye Girişi