Ok Meydanı'nda Berkin Elvan boykotu

 

Okmeydanı Şark Kahvesi civarındaki esnaflar kepenk kapattı

11.03.2015
Yazı Boyutu:  
 
 
Gezi olaylarında hayatını kaybeden Berkin Elvan için Okmeydanı'nda boykot ilan edildi. Boykot nedeniyle Okmeydanı Şark Kahvesi civarındaki esnaflar kepenk kapattı. 
 
 
Okmeydanı’nda gaz fişeğiyle yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın ölüm yıl dönümünde Okmeydanı ve çevresinde boykot ilan edildi.
 
 
Boykot nedeniyle Şark Kahvesi ve çevresindeki esnaflar sabah saatlerinde dükkanlarını açmadı. Berkin Elvan sevenleri, küçük Berkin’in öldüğü yere ekmek bıraktı. 
 
Öğle saatlerinde toplanacak gruplar, Berkin Elvan’ın Feriköy Mezarlığı’ndaki kabrine yürüyecek.
 
 
ANKARA'DA OTURMA EYLEMİ
 
Öteyandan Ankara'da, polisin attığı gaz kapsülü sonucu yaşamını yitiren Berkin Elvan'ın ölüm yıl dönümü nedeniyle 2 öğrenci, bir ekmek ve bir dövizle Güvenpark'ta oturma eylemi başlattı. 
 
Gezi direnişi sırasında, polisin yakın mesafeden hedef alarak ateşlediği gaz kapsülünün başına isabet etmesi sonucu aylarca komada kaldıktan sonra yaşamını yiten 15 yaşındaki Berkin Elvan'ın, ölümünün birinci yıl dönümü nedeniyle, 2 lise öğrenci Güvenpark'ta oturma eylemi başlattı. Dövizler ile oturmaya başlayan öğrencilere müdahale eden polisler, dövizlere el koyarken, müdahaleye aldırmayan öğrenciler, Berkin'in fotoğraflarının bulunduğu bir döviz ve Berkin'i simgeleyen bir ekmek ile oturmaya devam ediyor. 
 
GÜVENPARK YASAKLANMIŞTI!
 
Ankara'da geçtiğimiz yıldan bu yana Güvenpark'ta yapılan her türlü eylem, etkinlik ve basın açıklaması valilik kakarı gerekçe gösterilerek halka yasaklanmıştı. Polisin, Güvenpark'ta açıklama yapmak isteyen tüm muhalif gruplara müdahale etmesi yoğun tepkiler almıştı. (DİHA)
    
 
    

Üye OlÜye Girişi