Oklu kirpi işkencecileri tutuklandı, köpek işkencecisi serbest

 

İzmir'de köpeği aracın arkasına bağlayıp sürükleyen kişi serbest bırakıldı, oklu kirpiyi sopayla vurup öldüren 3 kişi ise tutuklandı.

05.03.2019
Yazı Boyutu:  
İzmir'in Bergama ilçesi Kozak Yaylası yolu üzerinde otomobilin arkasına bağlanan köpeğin, kilometrelerce sürüklendiği anların görüntüsünün sosyal medyada paylaşılması üzerine İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, harekete geçti.

Yapılan araştırma sonucu otomobilin sahibinin, Mustafa H. olduğu belirlendi. Gözaltına alınan Mustafa H. hakkında, savcılığa bilgi verildikten sonra "5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'na muhalefet", "trafik güvenliğini tehlikeye sokmak" ve "saygısızca araç kullanmak" suçlarından işlem yapıldı.ARACINA SIĞMADIĞI İÇİN ARKAYA BAĞLAMIŞ!

DHA'nın haberine göre, Mustafa H. ifadesinde, köpeğin kendisine ait olduğunu ve aracına sığmadığı için iple arkaya bağladığını iddia etti. Hakkında işlem yapılan Mustafa H., serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

İzmir'in Bergama ilçesi Kozak Yaylası yolu üzerinde sürücü ve yanında bulunan arkadaşı, köpeği boğazından 35 KDC 14 plakalı otomobilin arka tamponuna bağlayıp, yolda kilometrelerce sürükledi. Bu anları cep telefonlarının kameralarıyla kaydeden sürücüler, görüntüleri sosyal medyadan paylaştı. Kısa sürede binlerce kişi tarafından izlenen ve paylaşılan görüntülere tepki yağdı. Görüntüleri izleyenler, köpeğe işkence yapanların yakalanıp, cezalandırılmasını istedi.

Yapılan araştırma sonucu otomobilin sahibinin Mustafa H. olduğu belirlendi. Mustafa H., ifadesinde köpeğin kendisine ait olduğunu ve aracına sığmadığı için iple arkaya bağladığını öne sürdü. İfadesinin ardından serbest bırakıldı. OKLU KİRPİ'Yİ İŞKENCEYLE KATLEDEN 3 KİŞİ TUTUKLANDI

Öteyandan Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, koruma altında bulunan oklu kirpiyi köpekle korkuttuktan sonra yuvasından çıkarıp, başını sopayla ezerek, katleden 3 kişi, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Siverek'in Aşağı Karacaören Mahallesi'nde birbiriyle akraba olan Hasan D., Adnan D. ile Ekrem D., kırsal alanda fark ettikleri oklu kirpiyi, köpekle korkutarak yuvasından çıkardı.

Başına sopalarla vurdukları kaçmaya çalışan kirpinin üzerine köpek salan 3 kişi, daha sonra hayvanı boğazını keserek öldürdü.

Oklu kirpiye yaptıkları işkenceyi kaydettikleri cep telefonu kamerası görüntüsünü sosyal sosyal medyadan paylaşan 3 kişi, görüntüyü izleyenlerin tepkisinin ardından harekete geçen güvenlik güçlerince kimlikleri belirlenerek yakalandı.

Jandarmadaki sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen Hasan D., Adnan D. ve Ekrem D., 'Kara Avcılığı Kanunu'na muhalefet' ve 'Hayvanları Koruma Kanunu'na muhalefet' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. (DHA)

Üye OlÜye Girişi