Okullara hobi bahçeleri

 

Anaokullarındaki hobi bahçeleri hem eğlendiriyor hem öğretiyor

28.12.2012
Yazı Boyutu:  

 

Adapazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından geliştirilen “Okullarda Hobi Bahçesi” adlı proje kapsamında sekiz okulda hobi bahçesi oluşturuldu.
 
 
Adapazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından sekiz okulda uygulanmaya başlanan projeyle ilköğretim ve öncesinde öğretim gören çocuklara tarım kültürünü aşılamak,toprakla buluşturmak ve çocukların sebzelerin nasıl yetiştirildiği hakkında bilgi sahibi olmaları sağlamak amaçlanıyor. Hobi bahçelerinin girişine asılan tabelada Türkiye’de yetişensebze ve meyvelerle hakkında bilgi yer alıyor. Levhada ayrıca hangi sebzenin nerelerde yetiştiği ve ekim zamanı hakkında bilgi de bulunuyor.
 
SEBZE EKTİLER
 
Camili Mahallesi’nde bulunan Adapazarı Özel Eğitim Ana Okulu’nda gerçekleşen programda ana okul öğrencileri öğretmenleriyle birlikte “Hobi Bahçesi”ne sebze diktiler. Mevsim gereği marul, soğan, roka, tere gibi kış sebzelerinin dikildiği programda çocuklar keyifli bir vakit geçirdi. Hobi Bahçesi’nde yetiştirilen sebzelerin bir kısmının okulların yemekhanelerinde kullanılması amaçlanıyor.
 

Üye OlÜye Girişi