Öldürülen öğretim üyelerinin veda töreninde Rektöre istifa çağrısı

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde bir araştırma görevlisi Volkan Bayar’ın silahlı saldırısı sonucu yaşamını yitiren Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çağlak ve Arş. Gör. Yasir Armağan için üniversitede cenaze töreni düzenlendi.

6.04.2018
Yazı Boyutu:  
Cenaze töreni nedeniyle üniversitede geniş güvenlik önlemleri alınırken, törene ölenlerin yakınları ile öğretim üyeleri ve öğrenciler de katıldı. Gözyaşlarının sel olup aktığı törende, yaşamını yitiren akademisyenlerin bazı meslektaşları ile yakınları  ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen'e tepki göstererek, istifaya çağırdı.NTV'nin haberine göre, Cenazelerin alınması sırasında Mikail Yalçın'ın babası Ömer Yalçın ve ağabeyi Habil Yalçın, üniversite yönetimine tepki gösterdi. Acılı aileler, yakınlarının korunamadığını savundu.

Cenazelerin alana getirilmesinin ardından acılı aileler tabutlara sarılarak ağladı.Öte yandan, dört meslektaşının katili araştırma görevlisi Volkan Bayar’ın şikayeti üzerine yürütülen soruşturmanın ardından ESOGÜ'deki görevinden uzaklaştırılan Yalçın Bay, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilgili yerlere verdiği dilekçelere karşılık hiçbir işlem yapılmadığını savundu.

VOLKAN BAYAR'IN  SİLAHI RUHSATLI ÇIKTI

Bay, "Benim 4 ülkücü arkadaşımı bu adam vatandaşlık görevi için mi katletti? Bu adam akıl hastasıysa neden ruhsatlı silah verdiler?" ifadesini kullandı.Cenaze töreninin ardından 4 öğretim üyesinin cenazesi, defnedilmek üzere memleketlerine gönderildi.

Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde araştırma görevlisi olan Volkan Bayar, fakülte binasında Dr. Öğr. Üyesi Mikail Yalçın, Fatih Özmutlu, Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çağlak ve Arş. Gör. Yasir Armağan'ı dün silahla öldürmüştü.Bazı öğretim üyelerine sözlü saldırıda bulunduğu gerekçesiyle hakkında idari soruşturma yürütülen Volkan Bayar ile aynı fakültede araştırma görevlisi olan eski eşi Saadet Aylin Bayar gözaltına alınmıştı.
Üye OlÜye Girişi