Ölen kadının göğsünü okşayan polisin görevine son verildi.

 

İhbar üzerine girdiği evde ölü bulunan bir kadının göğüslerini okşadığı görülen bir polis memuru hakkında soruşturma başlatıldı.Soruturma tamamlanıncaya kadar polisin görevden el çektirildiği bildirildi.

06.12.2019
Yazı Boyutu:  
Amerika Birleşik Devletleri'nin Los Angeles kentinde  polis, ihbar aldığı bir eve giderek, kadının hayatını kaybettiği olaya ilişkin incelemelerde bulundu.

Euro News'in Associated Press haber ajansından aktardığı habere göre, kadının erkek arkadaşının olmadığı sırada göğsündeki kamerayı kapatan polisin, kadının göğüslerini okşadığı görüldü. Polisin, söz konusu eyleminden hemen önce göğsündeki kamerasını kapattığı belirtildi.

Amerika'da polislerin üzerinde bulunan kameraların, aktif hale getirilmeden önceki 2 dakikayı kaydetme özelliği bulunduğu ve söz konusu eylemin bu özellik sayesinde ortaya çıktığı bildirildi.

Los Angeles Polis Departmanı sözcüsü Josh Rubenstein, ismi açıklanmayan polisin soruşturma neticelenene kadar aktif görevden el çektirildiğini söyledi. Los Angeles'da polisleri temsil eden LAPPL sendikası görüntülerin doğru olması halinde oldukça rahatsız edici olduğunu açıkladı. (Foto: Reuters)

Üye OlÜye Girişi