Ölümle tehdit edilen Akşener'den yanıt: Buyur birader!

 

Mehmet Fil adlı sosyal medya kullanıcısı tarafından ölümle tehdit edilen Meral Akşener, tehdidi umursamadı

31.07.2017
Yazı Boyutu:  
MHP’den ihraç edildikten sonra yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren Meral Akşener'e sosyal medyadan ölüm tehdidi geldi. Mehmet Fil adlı bir kullanıcı Meral Akşener'in üzerine çarpı atılmış fotoğrafını "Bu FETÖ'cü k.ltağın katili ben olacağım" notuyla Facebook'ta paylaştı. Meral Akşener bu tehdide Twitter üzerinden yanıt verdi.

Söz konusu tehdidin ekran görüntüsünü paylaşan Akşener, "Buyur birader!!!!" yazdı.

 MANİFESTO HAZIRLIYOR

Öteyandan Meral Akşener ve ekibi,kasım ayında kuruluş işlemleri tamamlanacak   yeni parti için manifesto hazırlıyor.

Bu kapsamda, kadın sorunlarından çevreye, spordan insan haklarına ve yeni anayasaya değin pek çok konuda araştırma yapan komisyonlar kurulurken, kasım ayı itibarıyla yaşama geçeceği belirtilen parti için hazırlanan raporlar da bir araya getirilecek.

NE OLMUŞTU?

Akşener, Kasım 2015 genel seçimlerinde MHP'nin oy kaybederek mecliste temsil edilen dördüncü parti olması üzerine ay sonunda yapmış olduğu basın toplantısında kurultay talebinde bulunmuş ve "Üzerime düşen her görevi yapmaya hazırım." dedi. Mahkeme kararıyla yapılacak olan MHP olağanüstü kongresi için genel başkan adayı oldu. Olağanüstü Kongre tarihi olarak 15 Mayıs'ın belirlendiğini açıklandı. MHP Genel Merkezi ise bu kararı tanımadığını bildirdi. Eylül 2016 tarihinde partiden ihraç edilen Akşener, 19 Haziran 2016 tarinde Ankara Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesine başvurarak, partiden ihraç kararına ihtiyati tedbir konulmasını istedi. MHP'nin ihraç kararına açmış olduğu iptal davası, 15 Aralık 2016 tarihinde Ankara 6. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından reddedildi ve bu kararla Akşener'in partiden ihracı kesinleşti.

Ardından Akşener, merkez sağda yeni parti için düğmeye bastı.

 Üye OlÜye Girişi