Ortaokul ve lise öğrencileri yüzyüze sınav için okula

 

Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı: İlkokullarda sınav yapılmayacak, orta okul ve liselerde tek sınav yapılacak. Yarı yıl tatili bir hafta uzatıldı. Tatil 25 Ocak'ta başlayacak, 15 şubat'ta ders başı yapılacak.

18.12.2020
Yazı Boyutu:  
Milli Eğitim Bakanlığı, korona tedbirleri kapsamında yürütülen uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl takvimiyle ilgili olarak yapılan yeni düzenlemeyi kamuoyuna duyurdu. Açıklama şöyle: 

- İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecektir.

- İller arası hareketliligˆin azaltılması amacıyla sadece ortaöğretim ögˆrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerinin okul yönetimine başvurması halinde, ögˆrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması kaydıyla o tarih itibariyle bulundukları illerde sınavlara katılabileceklerdir.

- İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecektir.

- 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacaktır. 

- 25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir.2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır. (HABER MERKEZİ)

(AA)

Üye OlÜye Girişi