'Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer!'

 

7 haziran'da AKP'den aday olan ancak seçilmeyen gazete patronu, kadınları böyle aşağıladı

14.12.2015
Yazı Boyutu:  

Bursa Manşet Gazetesi ve ManşetX haber sitesi sahibi, “Tarafsız (!) Gazeteciler Derneği (TGD) Başkanı” ve AK Parti 25. Dönem Bursa Milletvekili Aday Adayı Necmi İnce, sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabında Şair Necip Fazıl Kısakürek tarafından söylendiği iddia edilen, fakat Kısakürek’e ait olduğu kanıtlanamayan “Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer! Perdesiz ev ise ya satılıktır, ya da kiralık…” sözünü paylaştı.


7 Haziran seçimlerinde AKP’den milletvekili adayı olan Bursa Manşet Gazetesi sahibi Necmi İnce sosyal medya hesabından yaptığı kadınlara yönelik aşağılayıcı paylaşımıyla tepki çekti ardından özür diledi.

 Evrensel'de yer alan habere göre; İnce, “Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer. Perdesiz ev ise ya satılıktır ya kiralık” dediği paylaşımına pek çok kişinin tepki göstermesi üzerine bir açıklaması yaptı. 

Ancak İnce’nin özrü kabahatinden büyük oldu. İnce; “Tüm kamu oyundan özür dilerim. Dün Facebook’ta başkasının paylaştığı ve sonradan benim paylaştığım herhangi bir paylaşım olarak gördüğüm, kasıt içermeyen yazı için tarafıma denilmeyen kalmadı. Bana haksız ithamlarda bulunanları Allah’a havale ediyorum. Bayan’ların kapalı olması edepli ve ahlaklı olması gerektiğini düşünüyorum. Benim için saçma sapan yorum yazanlar içinde iki ablamdan birisi de başı açık. Ama başkalarının zihmiyeti farklı. Ben başı açık ablalarımdan, annelerden ve teyzelerden hiçbir derdim yok, olmazda. Bu böyle bilinmesini istiyorum!”

(.yorgoderki.net)


Üye OlÜye Girişi