Otostop çektiren kocasını öldüren kadına beraat

 

Kendisini dövüp başka erkeklere satmaya kalkan kocasını öldüren kadın beraat etti

27.04.2013
Yazı Boyutu:  

 

Eskişehir'de kendisini dövüp başka erkeklere satmaya kalkan kocasını eşarpla boğarak öldüren kadın beraat etti.

 

Eskişehir'in Alpu ilçesine bağlı Karakamış Köyü'nde 24 Nisan 2011 tarihinde meydana gelen olayda, evli ve 2 çocuk annesi Zarife D., kendisini dövdüğünü öne sürdüğü eşi Yaşar D.'yi eşarbıyla boğarak öldürdü.

Gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Zarife D. İfadesinde şöyle dedi:

26 yıllık yaşantım kabus içinde geçti. Sürekli bana eziyet ediyordu, gerek çocuklarımı, gerek beni sürekli dövüyordu. Beni başka erkeklere satmaya kalktı. Buna karşı çıktığım için dünyanın sopasını yedim. Erkeklere satmak için şehre götürdü ve yolda otostop yaptırmaya çalıştı. Yapmayınca saatlerce beni dövdü. Kendi öz babasını da dövüyordu. Babasını döverek tek gözünü kör etti. Araya ben girmeseydim babasını öldürecekti. Bunca eziyete artık tahammül edemez hale geldim. Olay gecesi eve alkollü gelen eşim porno film koyarak bana da zorla seyrettirmek istedi. Daha sonra zorla tecavüz etmeye kalktı. Karşı koyunca da beni yine dövdü. Boğazımı sıkarak boğmaya kalktı. Kendimi korumak için suçu işledim. Pişmanım.

15 YILA MAHKUM OLDU

Eskişehir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Zarife D., 27 Aralık 2011 Aralık ayında mahkeme heyeti tarafından önce ömür boyu hapis, ardından da hafifletici nedenleri göz önünde bulundurarak 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

YARGITAY BOZDU

Zarife D.'nin avukatları verilen cezaya itiraz ederek kararı temyize gönderdi. Yargıtay, meşru müdafaa hükümlerinin uygulanmadığını belirterek kararı onamayarak dosyayı geri gönderdi. Zarife D. yeniden 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başlandı. Mahkeme önceki duruşmalarda Zarife D.'nin tahliyesine karar verdi.

Tutuksuz yargılanan Zarife D. bugün yapılan duruşmada son kez heyet karşısına çıktı. Zarife D., beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, cinayet olayın meşru müdafaa sonucunda işlendiğine kanat getirerek sanık Zarife D.'nin beraatine karar verdi. 

 

 

 

 


Üye OlÜye Girişi